Uygulama ekonomisi küresel salgına karşı nasıl ayakta durdu ve bu, mobilin geleceği için ne anlama geliyor?

Adjust’ın Facebook işbirliğiyle yayınladığı yeni rapor, tatbik ekosisteminin gizemini açığa çıkarıyor ve tatbik endüstrisinin sağlığını incelerken, 2020 süresince endüstrinin yaşadığı çalkantıların öyküsünü konu alıyor. Mobil Uygulama Büyüme Tutanağı, Adjust’ın platformundan alınan verilerle en süratli büyüyen sektörleri sıralarken, büyümeyi yönlendiren temel tatbik sektörlerini de vurguluyor.

Adjust ve Facebook’un Mobil Uygulama Büyüme Raporunu indirin.

Mobil Uygulama Büyüme Tutanağı, 2020’de yaşanan çalkantılara rağmen birçok tatbik sektörünün büyüme gördüğünü ortaya koyuyor ve mobilin şoklara çok dayanıklı bir sektör olduğunu vurguluyor. Yeme-İçme ve yolculuk şeklinde sektörler pandemi başlangıcında negatif bir etkiye maruz kalmalarına rağmen, yazları güçlü bir şekilde toparlandılar. En son, Güneydoğu Asya ve Güney ABD’daki büyük büyüme, doğru genişleme stratejilerine haiz uygulamaların hala başarılı olabileceğini ve hızla büyüyebileceğini gösteriyor.

Mobil Uygulama Büyüme Tutanağı, tatbik ekonomisinin genel sağlığına bir bakışın yanı sıra, büyüme pazarlaması trendlerinin veri bazlı analizini sunuyor ve tatbik pazarlamacılarına en dinamik değişimlerin hangi sektörlerde ve bölgelerde yaşandığını göstererek en büyük büyüme potansiyellerinin koordinatlarını veriyor. En çarpıcı bulgularımızın içinde şunlar içeriyor:

Oyun uygulamaları dünya çapında başarılı olmaya devam ediyor ve Büyüme Skoruna göre listelerde başı çekiyor. Sıradan ve tatminkar mekaniklerle etkileşim oluşturmak için tasarlanmış hyper-casual oyunlar ve anında oynanabilir oyunlar şeklinde yenilikçi iş modelleri, bu başarıda büyük bir rol oynuyor.Hindistan, 451 milyon web kullanıcısıyla ve 700 milyon tekil cep telefonu abonesi ile dünyanın en süratli büyüyen pazarı halini aldı. Eğlence ve İş uygulamaları en süratli büyüyen sektörler olurken, e-ticaret bu alanların peşinde kaldı.APAC bölgesi, 2020’nin en büyük büyüme hikayelerinden birinin mevzusuydu. Kore ve Vietnam, mobil cihazlara odaklanan ticarette en süratli büyüyen iki pazar olarak listelerde zirveye çıktı. Özellikle Vietnam’da uygulamaların büyümek için çok geniş bir alanı var ve hevesli kullanıcılar bu pazarın genişlemesine destek oluyor.Eğlence uygulamalarındaki en dikkat çekici trend, artan abonelikler oldu. Adjust’ın Apptopia verilerini kullanarak yaptığı araştırmaya göre, Google Play Store’daki en popüler 225 uygulamanın %79’u ve App Store’daki en çok rağbet gören 225 uygulamanın %49’u abonelik modelini kullanıyor ve bu uygulamalar, toplam uygulamaların %1’inden azını oluşturuyor.

2021’e dönersek, senenin geri kalanına ihtiyatlı bir iyimserlikle bakabiliyoruz: yatırım bankası Morgan Stanley, 2021’de web reklamcılığının %20 büyüyeceğini öngörüyor. Gerçekten de 2020’de mobil cihazların büyümesi, birçok markanın mobil’e geçiş planlarını hızlandırdı. Bu da pazarlamacıların gelecekte yeni zorluklar ve büyüme fırsatlarıyla karşılaşacağı anlamına geliyor.

2021’in en iyi büyüme stratejileri ile alakalı daha çok tafsilat ve küresel tatbik ekonomisine dair daha çok veri için Adjust ve Facebook’un Mobil Uygulama Büyüme Raporunu indirin.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli