e
sv

Vale: Shadow of the Crown oyunu görme engelliler için çıkış yapacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bağımsız oyun geliştirici şirketi Falling Squirrel’in 19 Ağustos’ta çıkış meydana getirmeye hazırlanan görme engelli ve azca kabul eden oyuncular düşünülerek geliştirilen oyunu The Vale: Shadow of the Crown, oyun severlere ses odaklı bir edinim sunacak. Oyuncuların simsiyah bir ekrana bakmış olduğu oyunda grafikler değil ses mühim.

OYUNCULAR TEHLİKELERLE DOLU BİR YOLCULUĞA ÇIKACAK

Tamamen sesli bir oyun yapmak isteyen geliştirici firmadan Dave Evans, görme engelli Kanadalılara yardım etmeye adanmış bir hayır kurumu olan CNIB ile temasa geçti. Bu irtibat yardımıyla Evans, sesli oyun detaylarına ve duyarlı mevzulara en iyi iyi mi yaklaşılacağı hikayesinde minik bir tahsile dahil oldu. Bu eğitimi almasına destek olan oyun danışmanı Martin Corsellis ile oyunun geliştirmeleri bir üst noktaya çıktı.

Vale: Shadow of the Crown, görme engelli oyuncular için çıkış yapıyor!

Geliştirici, görme engelli aktörleri, her türlü tehlikeyle dolu bir yolculuğa çıkan kör bir kahraman ile alakalı romantik bir öykü oluşturma arzusunu da dile getirdi.

Steam’de listelenen oyun, araştırma puanları ve yorumlarıyla şimdiden büyük beğeni topladı. The Vale: Shadow of the Crown’ın ses, yankı ve oyun deneyimiyle pek oldukça oyuna da yol gösterecek özellikte olduğu belirtiliyor.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …Bu tanımı uygulamaya koymaya hazır mısınız? Öğrenmek yeni işler işiniz için.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli