e
sv

VBIOS Yamasıyla RTX 3080 Ti Ekran Kartının Madencilik Kısıtlaması Aşıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Madenciler, OwnSnap‘ın haberine nazaran yerleşik LHR silikonlu RTX 3080 Ti ekran kartlarından daha fazla performans elde etmenin bir yolunu buldu. Bu bir VBIOS yazılımı aracılığıyla sağlanıyor ve EVGA kartlarda direkt firmware yükseltmesi yapmak mümkün.

Tüm bu süreç Reddit kullanıcısı @bravo_char‘ın RTX 3080 Ti madencilik performansıyla ilgili yeni bilgiler yayınlamasıyla başladı. Kullanıcıya nazaran varsayılan VBIOS’a sahip birden fazla RTX 3080 Ti, madencilik iş yüklerinin bir özelliği olan yüksek bellek yükü dönemlerinde faal hale gelen zımnî bir güç sonuna sahip.

Bu bahis EVGA’ya iletildi ve şirket bir yama yayınladı. Yani EVGA RTX 3080 Ti ekran kartına sahip olanlar kartından daha fazla madencilik performansı elde edebilir. Bu EVGA’nın Precision X1 yazılımı aracılığıyla yapılabiliyor. bravo_char, XC3’ün donanım yazılımını güncelledikten sonra kartın 66 MH/s’den 80 MH/s’ye çıktığını ve yüzde 21’lik bir kar olduğunu söyledi.

Pekala öbür RTX 3080 Ti modellerinde durum ne? Bahsettiğimiz kullanıcı, süreksiz bir tahlil olarak EVGA RTX 3080 Ti XC3 BIOS’u güncellenmiş eser yazılımıyla indirebileceğinizi ve EVGA markalı olmayan bir RTX 3080 Ti’ye yükleyebileceğinizi belirtiyor. Lakin varsayım edebileceğiniz üzere bu hayli riskli bir iş ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız BIOS’u öbür bir ekran kartı modeliyle güncellemek tehlikeli. Bu nedenle tüm sorumluluk BIOS değişimi yapan kullanıcıya ilişkin.

Son olarak YouTube’da Red Panda Mining olarak bilinen öteki bir madencinin Inno3D RTX 3080 Ti iChill X3 ekran kartına EVGA XC3 VBIOS’unu yüklediğini ve 91 MH/s düzeyine ulaştığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli