e
sv

WeLink, 5G kullanarak eve yüksek bant genişliğine sahip kablosuz internet sağlamak için 185 milyon dolar artırdı – TechCrunch

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

Kablo ya da fiber. Amerikan evlerinin büyük çoğunluğu için müşterilerin internet erişimini iyi mi elde edecekleri hikayesinde bir seçenek yok. Müsait ev sahiplerinin olduğu birtakım yoğun kentsel alanlarda yaşadığınız için şanslıysanız, bu “ya da” bir “ve” olabilir. Tekrar de, giderek daha çok insan internete bir tek kedi fotoğraflarından daha fazlası için güvenirken (ve son olaylardan sonrasında kim bilir beslenmek için kedi fotoğraflarına da güveniyor), pazarın daha çok seçeneğe ve rekabete ihtiyacı olduğu aleni görünüyor.

Utah merkezli WeLink alternatif olmak istiyor. Milimetre spektrumunda 5G’deki gelişmelerin yanı sıra hızla düşen donanım maliyetlerinden yararlanan başlangıç, bütün mahallelerde nispeten ucuz altyapı kurulum maliyetlerinde yüksek bant genişliğine sahip sinyalleri iletebilen kablosuz baz istasyonları ağ örgüsü ağına öncülük ediyor.

Cisco ile yakın bağı olan uzun soluklu bir telekom VC olan Digital Alpha Advisors ile yatırımcıların dikkatini çeken bir paradigma, şirkete özsermaye olarak 185 milyon dolar ve gelir oranı karşılığında bir borç tesisi (bir tür SaaS güvenlikleştirmesinin donanım versiyonu). İkincisini “sonuca dayalı finansal yapı” olarak adlandırdı. Digital Alpha’dan Rick Shrotri ve Neil Sheridan, WeLink’in idare kuruluna katılacak.

Başlangıç, 2018’de CEO Kevin Ross ve CTO Ahsan Naim tarafınca kuruldu. Ross, 2005’ten beri kablosuz internetle ilgileniyordu, sadece teknoloji erken ve fazlaca pahalıydı. “Zamanımın 20 sene ilerisindeydim veya [maybe] 15 sene ve bundan dolayı değişen teknolojinin hakkaten ticarileşmesini beklemek hayal kırıklığı içerisinde bir egzersizdi, ”dedi Ross. Uzayda bir firma kurdu ve sonucunda onu Blackstone’un sahibi olduğu parlak zeka ev firması Vivint’e sattı. geçen yıl bir SoftBank birimiyle 6.5 milyar dolarlık ters birleşme yoluyla. Vivint’teki alıcı, kısa sürede başkan ve COO olarak WeLink’e katılmadan ilkin Lucid Software isminde başka bir startup’ta çalışmak suretiyle ayrılan Luke Langford’du.

WeLink’in yöneticileri: kurucu ortak ve CEO Kevin Ross ve başkan ve COO Luke Langford. WeLink üstünden fotoğraflar.

Şimdi, kablosuz internet, çoğumuzun on yıldan fazla bir süredir takip etmiş olduğu ve birkaç mühim başarı öyküsü olan bir öykü oldu. Ross, emin milimetre dalga 5G’nin (ortalama 60-70 Ghz’de) ve mühim seviyede daha ucuz donanım maliyetlerinin birleşiminin sonucunda ilk defa yüksek kaliteli kablosuz netin kapısını açtığına inanıyor. (Muhtemelen TechCrunch’ın, bir ya da iki fiber müşterisi olan nihai ana şirketimiz Verizon’dan editoryal olarak bağımsız bulunduğunu belirtmekte yarar var.)

WeLink’in teknolojisi, bir ağ mimarisi kullanır; bu, fiber bağlantılı bir “mevcudiyet noktası” istasyonuna ulaşmak için sinyallerin bir mahallede gerektiği şeklinde değişik baz istasyonları içinde yansıtılabileceği demektir. Tipik tek aileli ev kurulumu için, çatıya “bir uydu çanağına benzer” minik bir baz istasyonu (Ross ortalama dört inç x dört inç diyor) kurulur ve evin yönlendiricisine ya da Wi’ye bağlanmak için tek bir kablo çekilir. -Fi istasyonu.

WeLink’in bir evin çatısındaki baz istasyonu. WeLink üstünden resim.

Ross, WeLink’in her yerde bulunabilmesi için fazlaca fazla yoğunluğa ihtiyacı olmadığını söylüyor. “Oldukça fazla ihtiyacımız yok – bir mahallede birkaç yüzde puanı alma payı… ve bu aslına bakarsak bizlere kapsamlı bir kapsama alanı sağlıyor. Olan şu ki, tipik olarak fazlaca süratli bir halde %5’in kuzeyine ulaşacağız.” Bir mahalle bir defa daha yüksek bir orana sahip olduğunda, diyelim ki %10, “Orada fazlaca fazla fazlalık var” dedi Ross. Firma, “940 Mbps’ye kadar İndirme/Yükleme” sunduğunu söylüyor, sadece normal olarak kilometreniz gerçekte değişecektir. Bu bant genişliği, bu uzaktan emek verme dünyasında video yayını ve büyük dosya yüklemeleri için iyi olması ihtiyaç duyulan kablolu internetten değişik olarak simetriktir.

Ek olarak firmanın, tarihsel olarak yeni internet bağlantısı girişimlerinin önünde büyük bir mani olan lansmanı yapmak için şehirlerden fazlaca fazla onaylama almasına gerek olmadığını da kaydetti. “Gösterim yaptığımız fiber noktalarımız haricinde herhangi bir izin lüzumlu değil, sadece bunlar en az düzeyde.”

WeLink’in ilk fırlatma mahalleleri, Las Vegas’ın dışındaki Nevada, Henderson’dadır ve firma, Tucson ve Phoenix’teki kurulumlarla Arizona’ya genişlemektedir. Firma, gelecek yıllarda 10 pazara açılmayı planlıyor. İdeal pazarlar, ağ ağının emek vermesi için kafi yoğunluğun olduğu, sadece antenler arasındaki görüş hattını engellemeyen yapılı bir çevreye sahip kenar mahalle mahalleleri ve alt bölümleri olma eğilimindedir. Ross, “Evvela büyük şehirlerde kentsel çekirdeğin etrafındaki çörek olan döşek odası topluluklarına odaklandık” dedi.

WeLink’in marketing konsepti, baz istasyonlarının bir mahallede birbirleriyle iyi mi irtibat kurduğuna dair sanat eseridir. WeLink üstünden resim.

Fiyatlandırma, aylık planda aylık 80 Amerika Doları ve iki senelik bir sözleşmede aylık 70 Amerika Dolarıdır. İki sene sonrasında fiyat, Ross’un “sadakat indirimi” olarak tanımladığı halde ayda 10 dolar düşüyor.

Yatırım tarafında, COO Langford, Digital Alpha Advisors’ın Cisco bağlantılarını firma için mühim bir husus olarak belirtti. “Cisco ile bir bağlantımız var ve bir internet servis sağlayıcısı olarak, bir startup olarak kendi ağırlığımızı aşabilmek ve hala ağ teknolojisinin liderleriyle diyalog halinde olmak güzel, bundan dolayı ne olursa olsun bu bizim için cazibeli bir şeydi. ”dedi. “Bir tek parçaları değil, atomları olan bir işte rahattılar.” Borç modeline ulaşınca, Langford, “Bu kadar seyreltmenin olmamasının birtakım avantajları var… fakat hem de gidip satın alan ekleyebileceğimizden güvenli olmak için ana paraya sahip olmanın” dedi.

Açıkçası, destekçisinin uydu tabanlı ISP Starlink olduğu göz önüne alındığında, bu günlerde en bariz olan başka internet kablosuz girişimleri var. Ross, WeLink’in bant genişliğinin 5G ağ mimarisi göz önüne alındığında mühim seviyede daha yüksek ve daha emin olması sebebiyle firması hakkaten bir rakip olarak görmediğini belirtti. Starlink’in kablo ve fiber şeklinde öteki birçok internet irtibat teknolojisinin daha azca uygulanabilir olduğu kırsal pazar için fazlaca daha yoğun bir halde rekabet ettiğini görüyor.

Oldukça fazla risk parası, 5G alanında ciddi bir bahis ve ümit ederim pikseller için Zoom’da savaşan aileler için, yüksek bant genişliğine sahip internet için daha çok rekabet elde etme fırsatı.

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli