e
sv

WhatsApp bitti Telegram başladı! İmajlı konuşmalar kayıt altına alınacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp geçtiğimiz devirlerde kapalılık kontratı değişiklikleri sebebiyle bir çok kullanıcısını Telegram’a kaybetmişti. İnsanların WhatsApp’ı terketme sebebi konuşmaların Facebook ile paylaşılacak olmasıydı.

Lakin artık emsal bir atılım de Telegram’dan geldi. Telegram, canlı yayınların ve manzaralı konuşmaların kayıt altına alınmasını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu.

Telegram canlı yayın ve manzaralı konuşmaları kaydedecek

Telegram, Eylül ayının başında “8’inci yıla özel güncelleme” yayınladı. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar bin bireye kadar izleyici ve sınırsız sayıdaki dinleyici ile canlı yayın yapabilecekti. Fakat güncellemenin kullanıcıları mutlu etmeyecek bir detayı daha çıktı. “Sohbet Temaları” isimli bu özellik ile uygulamada yer alacak başka yenilikler de duyuruldu.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar farklı temalara erişebilecek. Bu temalar yeni sohbet baloncukları, art planlar ve desenler içeriyor. Fakat ayrıyeten kullanıcıların canlı yayınları ve manzaralı konuşmaları da kaydedilecek. Telegram’ın bu hamleyi yapmasının kimi sebepleri var. Uygulama izlenmediği için siber hatalar için ülkü bir ortam. İşlenen siber cürümlerin önüne geçmeyi planlayan Telegram bu türlü bir uygulama sunuyor.

Lakin WhatsApp’ın kapalılık kontratının o kadar reaksiyon çekmesi göz önüne alınırsa Telegram’ın bu atağı nasıl karşılanacak bekleyip göreceğiz. Kaydedilen datalar direkt kullanıcının klasöründe depolanacak. WhatsApp kapalılık mukavelesinin reaksiyon çekmesi sebebiyle geri adım atmış mukaveleyi yalnızca dileyen kullanıcıların kabul edeceğini duyurmuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli