e
sv

WhatsApp bu özelliğiyle kullanıcılara rahat nefes aldıracak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp geçtiğimiz periyotta kapalılık mukavelesi üzere sebeplerle bir çok kullanıcı kaybetti. Bilgilerinin Facebook ile paylaşılmasını istemeyen kullanıcılar Telegram üzere farklı tanınan iletileşme uygulamalarına geçmişti. WhatsApp o günden beri platformunu geliştirmek için elinden geleni yapıyor. Şirket bu kapsamda kullanıcıların hayatını büsbütün kolaylaştıracak yeni bir özellik duyurdu.

Siz de uygulama üzerinden atılan sesleri dinlemeyi sevmiyorsanız WhatsApp yakında sizi bu kederden kurtarabilir. Geliştirilen özelliğe nazaran artık atılan sesler metin halinde görülebilecek.

WhatsApp iOS aygıtlarda atılan sesli iletileri metin halinde gösterebilecek

Daha evvel ses dinlemeyi sevmeyen kullanıcılar için şirket seslere hızlandırma seçeneği de eklemişti. Dileyen kullanıcılar WhatsApp üzerinden atılan sesleri 3 hızlandırma seçeneği ile dinleyebiliyor. Lakin herkes her vakit sesleri dinlemeye müsait olmayabilir. Bu nedenle sesli bildirilerin metin haline döndürülmesi kullanıcıların hayatını hayli kolaylaştıracak diyebiliriz

Şirket bu özelliği ile öbür tanınan toplumsal medya uygulamalarına fark atmayı planlıyor. Uygulama ayrıyeten kapalılık kontratı ile ilgili de geri adım attı. Buna nazaran u mukaveleyi yalnızca dileyen kullanıcılar kabul edecek. Kelam konusu özellik iOS aygıtlar için geliştiriliyor. Apple’ın ses tanıma motoruna dayanıyor olması bunun en değerli sebebi. Kelam konusu özellik ilerde Android aygıtlar için de geliştirilecek. Lakin şimdilik uygulama iOS kullanıcıları için verimli bir özellik sunacak diyebiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli