e
sv

WhatsApp, Kaybolan Bildiriler İçin Zamanlayıcı Ayarlarını Test Ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp Android sürümünün kaybolan iletiler için zamanlayıcı ayarlarını test ettiği bildiriliyor. Facebook’un sahip olduğu anlık iletileşme uygulaması şu anda kaybolan iletiler modu üzerine çalışıyor ve yeni bir rapora nazaran Android kullanıcılarının gizliliğinde kısa ömürlü bildirileri için farklı zamanlamalar ayarlamasına müsaade vermek için gayret gösteriyor. En son güncellemenin Android 2.21.19.7 için WhatsApp beta sürümünde görüldüğü belirtilmekte. Şirket, zamanlayıcı özelliğini tüm Android ve iOS kullanıcıları için ne vakit faal edeceği konusunda ise şimdi bir bilgi vermedi.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo’ya nazaran, değişikliklerin WhatsApp Android 2.21.19.7 beta sürümünde mevcut olduğu görülüyor. Paylaşılan bir ekran imgesine nazaran, varsayılan kaybolan bildiriler zamanlayıcısı uygulamanın kapalılık ayarlarındaki “Kaybolan Mesajlar” kısmında mevcut. Kullanıcılar, kaybolan bildiriler için buradan bir vakit hududu belirleyebilecek. Vakit sonu seçenekleri ortasında 90 gün, 7 gün ve 24 saat seçenekleri bulunuyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların süreksiz iletiler özelliğini kullanmak istememesi durumunda “Kapalı” seçeneği de yeniden bu sayfada mevcut olacak. Kullanıcılar, zamanlayıcı etkinleştirdiklerinde seçilen mühletten sonra WhatsApp sohbetleri otomatik olarak silinecek.

Yaklaşan bu son özellik, kullanıcıların evvelden ayarlanmış yedi günlük bir mühletin akabinde seçilen ferdi ve küme sohbetlerindeki iletileri silmelerine imkan tanıyan mevcut “Kaybolan Mesajlar” özelliğinin bir uzantısı olarak sunuluyor. WhatsApp bunun yanı sıra, iOS kullanıcıları için sesli ileti transkripsiyon özelliğini de test ediyor. Yeni özellik vakitle, hem Android hem de iPhone kullanıcıları için kullanılabilir hale gelecek.

Son olarak şimdi geliştirme etabında olan zamanlayıcı ayarlarının ne vakit kullanıma sunulacağının belirli olmadığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli