e
sv

WhatsApp Yakında Sesli İletilerinizi Yazıya Dökebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp, kullanıcıların sesli bildirileri dinlemek zorunda kalmamaları için sesli notları yazıya dökecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özellik birinci olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme kademesinde. Ayrıyeten web sitesi, deşifrenin kullanıcının telefonunda mahallî olarak yapılacağını ve böylelikle Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor. Öte yandan transkripsiyon, Apple tarafından konuşma tanıma teknolojisini geliştirmek için kullanılacak. Bunun büsbütün isteğe bağlı olacağını da belirtelim.

Yazıya dökülen iletiler mahallî olarak depolanacak. Böylelikle ileride rastgele bir vakitte bildirisi tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebileceksiniz. WhatsApp kullanıcıları, iletinin tamamı için transkripsiyona muhtaçlık duymazlarsa, makul bir vakit damgasına da atlayabilecek. Şu anda özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme kademesinde ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı yahut ne vakit sunulacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte WhatsApp, hem iOS hem de Android’e kıymetli özellikler getirme konusunda düzgün bir geçmişe sahip. Bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için de kimi tahliller görmemiz mümkün.

WhatsApp’ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor. Şimdilik, özelliğin iOS kullanıcıları için WhatsApp’a ne vakit sunulacağına dair rastgele bir bilgi yok.

Öbür taraftan WhatsApp, Son Görülme durumu için kullanıcılarına daha fazla denetim sunmaya hazırlanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli