e
sv

WhatsApp, Yeni Beta Sürümüyle Yenilenmiş Kullanıcı Arayüzünü Test Ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp, bir dizi yeni özelliği ve değişikliği test etmeye devam ediyor. Bu trendi sürdüren şirket, bağlantı bilgileri için yeni bir kullanıcı arayüzü, kaybolan iletiler için yeni seçenekler, çoklu aygıt tecrübesinde iyileştirmeler ve daha fazlasını getiren birtakım yeni değişiklikleri WhatsApp beta kullanıcılarına sundu.

Bahsi geçen özelliklerin birçok, daha evvel WhatsApp APK’larında görülmüştü. Fakat WhatsApp, artık resmi olarak bu özellikleri beta kullanıcılarına sunmaya başlamış. Her şeyden evvel en son beta güncellemesi, bağlantı bilgileri ekranı için yeni bir kullanıcı arayüzü getiriyor. Birtakım beta kullanıcıları, son beta güncellemesinden bu yana bahsi geçen yeni kullanıcı arayüzüne erişebilse de özellik artık daha geniş bir kullanıcı kümesine hakikat genişlemiş durumda.

Şirket, geçtiğimiz yıl Android ve iOS’ta kaybolan iletileri kullanıma sunarak, kullanıcıların muhakkak bir müddet sonra kendi kendini imha eden bildiriler göndermesine müsaade vermişti. Ağustos ayında WhatsApp’ın kaybolan bildiri özelliği için 90 gün, 24 saat üzere seçenekleri eklemeye hazırlandığını öğrenmiştik. Bu seçenekler artık en son beta güncellemesiyle kullanıcılara sunuluyor. Kaybolan iletileri aktifleştirmek için Ayarlar > Hesap > Kapalılık > Varsayılan bildiri zamanlayıcı yolunu izlemek gerekiyor.

Bunun yanı sıra WhatsApp artık, çoklu aygıt takviyesi kullanılırken kontaklı aygıt listesi her güncellendiğinde güvenlik kodu değişiklikleri hakkında bildirim göndermeyecek. Bu güzelleştirme, Android 2.21.23.10 WhatsApp beta sürümü ile tanıtılmıştı. Artık ise en son güncelleme ile birlikte çok daha fazla kullanıcıya sunuluyor.

Son olarak tüm bu değişikliklerin, WhatsApp beta 2.21.3.13 sürümünün bir kesimi olarak kullanıma sunulduğunu belirtelim. Şayet WhatsApp beta programının bir modülü değilseniz, buradan kayıt olabileceğinizi de ekleyelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli