e
sv

WhatsApp yeni ileti özelliğini duyurdu!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp bildiri reaksiyonları özelliği bir müddettir bekleniyordu. Lakin şirket tarafından mevzuyla ilgili uzun müddet ses seda çıkmamıştı. Bugün ise, özelliğin geliştirilmesiyle ilgili yeni kıymetli ayrıntılar ortaya çıktı.

İki ay evvel, geliştirilmekte olan yeni bir özellik olan WhatsApp bildirisine reaksiyon verme özelliği ortaya çıkmıştı. Yeni özellik direkt olarak kalabalık WhatsApp kümelerinde işinize yarayacak. Küme sohbetinde gelen yansılar hakkında bilgi edinebileceksiniz. Kimin neye reaksiyon verdiğini görmek yeni özellik sayesinde mümkün olacak. Yansılar özelliği, ferdî sohbet dizilerinde ve küme sohbetlerinde mevcut olacak ve herkes, sırf reaksiyon bilgilerini görüntüleyerek bir bildiriye kimin ne reaksiyon verdiğini görebilecek.

WhatsApp yeni bildiri özelliğini duyurdu!

Bu ekran imajında görebileceğiniz üzere, tüm reaksiyonlar “Tümü” isimli birinci sekmede, akabinde bir iletiye muhakkak bir emoji kullanarak reaksiyon veren WhatsApp kümeleri farklı bir sekmede listeleniyor. Kullanıcı belli bir iletiye bir kere reaksiyon verebilecek ve reaksiyonlar 6 emoji ile sonlu olacak. Bu özellik, iOS için WhatsApp beta’nın geliştirilmesi sırasında ortaya çıktı lakin WhatsApp tıpkı özelliği Android için WhatsApp beta’ya da getirmeyi planlıyor. İleti reaksiyonları geliştirme basamağında ve ne yazık şimdi bilinen bir çıkış tarihi yok.

WhatsApp son periyotlarda hem iOS hem Android hem de web sürümleri için epeyce farklı güncellemeler sunuyor. Geçtiğimiz periyotlarda şirket web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliğini de sunmuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli