e
sv

WhatsApp, Yeni Uygulama İçi Kamera Arayüzünü Test Ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp, Android aygıtlar için yeni bir uygulama içi kamera arayüzünü test ederken görüldü. Arayüzde yapılan yenilik, flaş kısayolunun pozisyonunu değiştiriyor. Ayrıyeten ön ve art kamera ortasında geçiş yapılmasını sağlayan düğme de tekrar tasarlanıyor üzere görünüyor. Farklı olarak, WhatsApp’ın küme yöneticilerinin kümedeki herkes için muhakkak iletileri silmesine müsaade verme yeteneğini test ettiği de tespit edildi. Böylece küme yöneticileri, WhatsApp kümeleri ortasında yaygın olan spam ve yanlış bilgi içeren bildirileri sınırlamak için daha fazla kontrol gücü kazanıyor.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni arayüz, ünlü değişiklik izleyicisi WABetaInfo tarafından tespit edilmiş. Sitede yer alan raporda, WhatsApp Android Beta 2.22.1.2 sürümü için tekrar tasarlanmış uygulama içi kamera hakkında referanslar taşıyan bilgiler yer alıyor. Yeni tecrübe, beta test kullanıcıları için şimdi yayında değil lakin dahili bir testin kesimi olması ön görülüyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ta tekrar tasarlanan kamera arayüzünü göstermek için bir ekran imajını de paylaşmış. Paylaşılan imgeye nazaran, flaşı açıp kapamaya yarayan kısayol düğmesi sol alttaki yerinden sağ üst köşeye taşınmış. Kameralar ortasında geçiş yapmaya yarayan düğme ise ekranın sağ alt tarafında yer alıyor ve düğmenin etrafı dairesel bir gölge ile kaplanmış. Eski dizaynda flaş düğmesinin bulunduğu yere ise en son fotoğraflara kolay erişim sağlamaya yarayan yeni bir düğme eklenmiş.

WABetaInfo, yeni kamera tecrübesine ek olarak, WhatsApp’ın küme yöneticilerinin tüm üyeler için kümelerdeki bildirileri silmesine müsaade verme yeteneğini test ettiğini bildiriyor. Bahsi geçen yenilik, WhatsApp’ın 2017 yılından itibaren kullanıma sunduğu “Herkes için Sil” özelliğinin bir uzantısı üzere görünüyor.

Son olarak WhatsApp için güncellenen yeni kamera arayüzünün ne vakit kullanıma sunulacağı ile ilgili halihazırda bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli