e
sv

WhatsApp’ta kendinize bildiri gönderme-Nasıl Yapılır?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WhatsApp, iki milyar faal kullanıcısı ile dünyada en yaygın kullanılan iletileşme hizmetlerinden bir adedidir. Birinci olarak 2009 yılında kullanıma sunulan hizmet, kullanıcıların bireyleri ile irtibatlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için birkaç yeni özellik eklenerek günden güne büyüdü ve sonlarını büyüttü.

Lakin bu tanınan iletileşme uygulamasında, rakipleri olan Telegram ve Signal üzere uygulamalarda bulunan birtakım hizmetlerin eksik olduğu özellikler mevcut. Bu özelliklerden biri ise kullanıcıların bildirileri, imgeleri, görüntüleri ve öteki içerikleri kendilerine iletmelerini sağlayan ‘Kendine Not’ özelliği.

WhatsApp Kendine Not Uygulaması Nasıl Faal Edilir!

Kendine Not özelliği, eski sohbetleri araştırmak ve hakikat iletisi bulmaya çalışmak yerine, haftalar evvel kendinize gönderdiğiniz bir şeyi süratli bir biçimde bulmak istediğinizde kullanışlı olabilir. WhatsApp misal fonksiyonellik sunan yıldızlı bildiriler özelliğine sahip, lakin bu sadece gönderilmiş yahut alınmış iletiler için çalışıyor.

Uygulama şu anda kendinize bildiri gönderme özelliği sunmuyor. Ama bunun kolay olduğu kadar çok kolay iki sistemi mevcut. İşte tıpkı notu WhatsApp’ta kendine gönderme fonksiyonelliğine sahip olmanın iki yolu;

Metot 1: WhatsApp küme formülü

Adım 1) Onaylarını aldıktan sonra kendiniz ve rastgele bir arkadaşınızla yeni bir WhatsApp kümesi oluşturun.

Adım 2) Artık kümenin üye ayarlarına gidin ve arkadaşınızı kümeden çıkarın.

Adım 3) Kümeye “Hatırlatıcılar” yahut “Kendime Not” üzere yeni bir isim verin ve kolay erişim için sohbet listesine sabitleyin.

Usul 2: WhatsApp’ta kendinize ileti atın

Adım 1) Evvel Google Chrome’a yahut tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın, akabinde adres çubuğuna tıklayın.

Adım 2) https://wa.me/+910000000000 yazın ve Enter tuşuna basın.

Adım 3) Onay iletisine tıklayın ve WhatsApp numaranızla bir “sohbet” açacaktır.

Adım 4) Bir ileti gönderin, akabinde ana sohbet listesine gidin ve kolay erişim için sohbeti en üste “sabitleyin”.

Artık WhatsApp’ta kıymetli olduğunu düşündüğünüz fotoğraf, ileti, bilgi vay görselleri kendinize gönderebilirsiniz. Bunu için bir arşiv oluşturabilirsiniz. Tadını çıkarın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli