e
sv

Windows 11 Daha Fazla Windows 10 Sisteme Yayılıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows 11 işletim sistemi bildiğiniz üzere kademeli olarak dayanaklı bilgisayarlara sunulmaya başlamıştı. Microsoft, Windows 10’dan büyük bir geçiş sürecine girerken Windows 11’i daha fazla müşteriye ulaştırmak emeliyle sürecin bir sonraki etabının başladığını duyurdu.

İşletim sistemi Ekim ayının başlarında piyasaya çıktığında birinci olarak makul bir kümeye sunulmuştu. Birinci küme, evvelden Windows 11 yüklenmiş olarak gönderilen orijinal bilgisayarlardan oluşuyordu. İkinci küme ise Microsoft’tan Windows 11 yükseltmesini almaya uygun yeni Windows 10 bilgisayarları içeriyordu.

Bu haftadan itibaren şirket, “genişletilmiş uygun aygıtlar kümesine yükseltme sunmak için yeni kuşak makine tahsili modelinden yararlanmaya başladı. Microsoft, “En son özelliklerden ve güvenlik tehditlerine karşı gelişmiş muhafazalardan yararlanmak için aygıtlarınızı Windows 11’e yükseltmenizi öneririz.” diyor.

Sistemleri Windows 11’e çeşitli güncellemelerle hazırlayan geliştirici, kısa müddet evvel yayınlanan KB5005463 güncellemesiyle birlikte PC Health Check yazılımını tüm Windows 10 sistemlere zarurî olarak yüklenmeye başlamıştı.

Şirket, önümüzdeki birkaç ay içinde Windows 11’i daha da fazla Windows 10 PC’ye sunmak için makine tahsili modelini daima olarak değiştirecek. Her şey planlandığı üzere giderse yeni sistem 2022’nin birinci yarısına kadar tüm uygun Windows 10 PC’lere sunulacak. Uygun bir aygıtınız varsa Windows Update Ayarları’nı açabilir ve güncelleştirmeleri denetim edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli