e
sv

Windows 11 Yükseltmesinde 0x8007007f Yanlışı Nasıl Çözülür?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Windows 11 işletim sistemine yükseltme yoluyla geçmek bir müddettir mümkün. Lakin yükleme süreci sırasında yaşanan birtakım problemler raporlanmaya başladı. Microsoft, Windows 11 ile ilgili bilinen en az üç sorunu aslında kabul etmişti. Görünüşe nazaran bir kullanıcı kümesini etkileyen daha fazla yükleme sorunu var.

Windows kullanıcılarından gelen bilgilere bakılırsa, kimi kullanıcılar Installation Assistant (Kurulum Asistanı) aracılığıyla yükseltme yapamıyor ve “0x8007007f” kusuruyla karşılaşıyor. Bu sorunun temel kaynağı ise yükleyici, depolama alanı ve şoförler için Windows 10 UAC müsaadesiyle ilgili üzere görünüyor. Neyse ki bu sorun için kimi süreksiz tahliller var.

Windows 11 “0x8007007f” Yanlışı Nasıl Düzeltilir?

Birçok kullanıcı için Heyetim Asistanı’nı yönetici olarak çalıştırmak yanılgıyı çözebiliyor. Tıpkı vakitte, yanılgı bildirisinin belli şoförlerin şurası olmasıyla ilgili olması mümkün. 0x8007007 kusurunu gidermek için aygıtı yine başlatabilir yahut yükleme sürecini yine başlatabilirsiniz. Yeni şoförleri üreticinin web sitesinden manuel olarak da yükleyebilirsiniz.

Bu nedenle daha süratli bir tahlil olarak Windows 11 ISO belgesini indirebilir ve Belge Gezgini üzerinden setup.exe’yi çalıştırabilirsiniz.

Öte yandan “Ox8COF0830 – ox2W03” üzere öbür bir yanılgı bildirisi da var. Kusur bildirisi tam olarak şu halde: “Ox8COF0830 – ox2W03 SAFE_OS kademesinde, INSTALL_UPDATES süreci sırasında bir yanlışla başarısız oldu.

Yeniden bu sorunun kaynağı şoförlerle ilgili üzere görünüyor ve süreksiz bir tahlil mevcut değil. Bu yahut buna emsal bir Windows 11 yükseltme sorunu yaşıyorsanız, ISO evraklarını kullanabilir ve yükseltme yapabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli