e
sv

Wingtech, Samsung için 40 Milyon Akıllı Telefon Üretecek

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung, başka birçok akıllı telefon üreticisinin yaptığı üzere, akıllı telefonlarının üretimini çoklukla Özgün Tasarım Üreticileri’ne (ODM) yaptırıyor. Örneğin Galaxy A ve Galaxy M serisinden birkaç orta sınıf akıllı telefon Wingtech, Huaqin ve Longcheer üzere ODM’ler tarafından üretiliyor. Samsung, 2022 yılında akıllı telefon bölümü için büyük gayelere sahip. Bu nedenle ODM’ler ile yeni mutabakatlar yapma konusunda çalışmalarını da yürütüyor. Samsung’un birlikte çalıştığı şirketlerden biri olan Wingtech için bu durum, yeni bir fırsat olma niteliğini taşıyor.

DigiTimes tarafından hazırlanan bir rapor, Wingtech’in Samsung tarafından 40 milyondan fazla akıllı telefon üretimini gerçekleştirmek için sipariş aldığını belirtmekte. Sipariş edilen sayı, Samsung’un 2022’de satmayı planladığı 334 milyon akıllı telefonun epeyce değerli bir kısmını oluşturuyor. Bununla birlikte, üstte da bahsettiğimiz öbür ODM şirketler de bu sayılara benzeri siparişler almış olabilir. Lakin rapor, sadece Wingtech’in aldığı siparişten bahsetmiş.


Wingtech

2020 yılında Samsung, OPPO ve Xiaomi, çeşitli ODM’lerden sırasıyla yaklaşık 81 milyon, 105 milyon ve 115 milyon akıllı telefon üretimini talep etmişti. Her üç şirketin de yıllık olarak ürettiği akıllı telefonların sayısı göz önüne alındığında, üretim yükünü üçüncü taraf şirketlere devretmek mantıklı gözüküyor. Bunun yanı sıra, kullanıcıların ellerinde bulundurdukları akıllı telefonların, satın aldıkları şirket tarafından mı yoksa bahsi geçen üçüncü taraf şirketler tarafından mı üretildiğini anlamasının bir yolu bulunmuyor. Bu da birtakım kullanıcılar tarafından olumsuz biçimde karşılanan bir durum olarak dikkat çekmekte.

Son olarak üst seviye kesimlere sahip olan Galaxy S21 ve Galaxy Z serisi üzere birinci sınıf akıllı telefonların Samsung’un kendi tesislerinde üretildiğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli