WordPress Site Hızlandırma İçin En İyi 10 Eklenti

Wordpress Site Hızlandırma İçin En İyi 10 Eklenti

WordPress Site Hızlandırma İçin En İyi 10 Eklenti

WordPress site hızlandırma Site hızınızı arttırmak, sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamak, GtMetrix  ve Google Page Speed benzer biçimde araçlardaki hataların birçoğunun çözülmesini mi istiyorsunuz?Sadece bunun için WordPress sitenizde hangi eklentiyi kullanabileceğinizi bilmiyorsanız bu konu tam size nazaran.

Piyasadaki bütün WordPress hızlandırma eklentilerini bu yazıda inceliyoruz ve siz de bu incelemeleri okuyarak size en müsait WordPress site hızlandırma eklentisini seçebilirsiniz. WordPress hızlandırma konusunda da başka bir inceleme yapmanız ve başka bir siteye bakmanıza gerek yok. Bu yzıda site hızını artırmak için en iyi wordpress eklentilerini sizin için seçtik.

WordPress site hızlandırma eklentileri

WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı bereketli bir şekilde artırmanıza yardımcı olacak gerekli özellikleri sunarlar.

WordPress kuruluı sitenizin hızını artırmak, WordPress SEO için kısaca Google üzerinde iyi liste için de mühim faktörlerden biridir. Site hızlandırma yalnızca kullanıcı deneyimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sitenizi SEO dostu hale getirir.

Site  hızını artırmak ve sitenizin daha hızlı açılacağını garanti eden birçok WordPress eklentisi bulabilirsiniz. Önbellek özelliği ön planda olan eklentiler de bunların başında gelir.. Önbelleğe alma, site hızınızı artırmak için oldukca önemlidir.

Önbellek Nelerdir

Önbellek Nelerdir: Sitenize gelen bir ziyaretçinin girdiği sayfa sizin belirlediğinzi vakit boyunca önbelleğe alınır ve sonrasına aynı sayfaya gelen ziyaretçi yine siteye istek göndermek, bir inceki gelen ziyaretçinin giriğinde kaydedilen verileri görür. Böyle de verileri almayı kolaylaştırır ve sitenizi daha hızlı yükler.

Önbellek kısaca Cache sistemi dışında WordPress sitenizi hızlandırmak için en mühim kriterlerinde başında görsel optimizasyonu gelir. LazyLoad ve benzeri yöntemlerle resimlerin tüm bunlar aniden yüklenmez ve kullanıcı resmin üstüne geldikçe resimler yüklenir.

Cache, görsel optimizasyon, JS sıkıştırma ve daha oldukca özellikleri sağlayan WordPress cache eklentileri mevcuttur. Bu eklentileri kullanarak sitenizi hız ve performans için optimize edebilir, sitenize gelen kullanıcıların daha memnun kalmasını sağlayabilirsiniz..

WordPress site hızlandırma için en kullanışlı ve basit cache eklentilerinin 10 tanesini sizi için seçtik.

WP Rocket

WP Rocket, sitenizin performansını artırmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress önbellekleme eklentisidir. Internet sitenizin hızını artırmak için basit ve basit özellikler sağlar. Yerleşik sayfa önbelleğe alma özelliği desteğiyle ultra hızlı bir yükleme süresi elde edersiniz. Ayrıca HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçültür.

Sunduğu özelliklerin toplamı nedeniyle hız optimizasyonu için en iyi wordpress eklentilerinden biridir. Unutmamak icap eder ki, yeni başlayanların bile eklentiyi kullanmasına izin veren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Eklentiyi sitenize kurmak da hakkaten oldukca basit. Ayrıca veritabanı optimizasyonu, direct Cloudflare entegrasyonu benzer biçimde gelişmiş özellikler sunar.

WordPress site hızlandırma konusunda da sadece cache değil bir oldukca farklı özelliği ile tek bir eklentiyle sitenizi optimize etmenize imkan tanır.

Özellikleri:

 • Resimlerin ve videoların daha hızlı yüklenmesi için geç yükleme özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.
 • Daha iyi önbelleğe alma için bir içerik dağıtım ağı (CDN) ile entegre olur.
 • Tarayıcı önbelleğe alma, statik içeriği depoladığı için sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar.
 • Sunucudan kod yüklemek için Google Analytics ile entegre olur.

WP Super Cache

Yeni başlamış olan biriyseniz veya önbelleğe almak için basit bir çözüm istiyorsanız, WP Super Cache sizin için bir eklentidir. Ücretsiz bir şekilde sunulan popüler bir WordPress Hız Optimizasyonu eklentisidir. Eklentinin 2 milyondan fazla müessir kurulumu vardır ve birçok hosting firması tarafından öneri edilir.

WordPress sitenizden hafif ve daha hızlı yüklenen statik HTML dosyaları oluşturur. Ve bu dosyalar kullanıcılarınızın çoğuna sunulur. Sitenize giriş yapmamış veya yorum bırakmamış kullanıcılardır.

Özellikleri:

 • “Ön Yükleme Modu” seçeneğini etkinleştirerek gönderilerinizi öncesinden yükleyin.
 • Sitenizdeki bilinen kullanıcılar için sayfaları önbelleğe almama seçeneği.
 • Gzip sıkıştırma ve tarayıcı önbelleğe alma benzer biçimde gelişmiş özellikler.
 • İçeriğinizi daha hızlı yüklemek için bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı) ile bağlanın.

PerfMatters

PerfMatters, bu listedeki öteki WordPress hız optimizasyon eklentilerinden farkına varır. Eklenti, WordPress’te varsayılan olarak etkinleştirilen lüzumsuz seçenekleri kaldırır. Bu seçenekler sitenizin performansını yavaşlatabilir. Böylece, bu eklentinin desteğiyle düğmeleri kullanmayı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır. Sitenizi yavaşlatan faktörlerden biridir. Makale / sayfa bazında buyruk dosyalarını devre dışı bırakmanıza izin veren yerleşik bir buyruk dosyası yöneticisi aracı vardır. Böylece, eklentilerin lüzumsuz kodları yüklemesini durdurabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Hafiftir ve öteki önbellek eklentileriyle uyumludur.
 • İstenmeyen verileri temizleyerek ve silerek veritabanınızı optimize eder.
 • Tembel yükleme özelliği sunar, böylece sitenize resim yüklemeyi geciktirebilirsiniz.
 • Google Analytics’i yöresel olarak barındırmanıza izin verir.

WP Fastest Cache

WP Fastest Cache, önbelleğe almaya odaklanan WordPress için en iyi hız eklentilerinden biridir. Sadece, bu eklentiyi oldukca daha iyi hale getiren bir takım hususiyet bulacaksınız. WordPress deposunda bulunan ücretsiz sürümü deneyebilirsiniz. Daha gelişmiş özellikler istiyorsanız premium sürüme geçebilirsiniz.

Dahası, basit bir kullanıcı arayüzü sunar. Böylece, bir düğmeyi tıklayarak sayfa önbelleğe almayı kolayca etkinleştirebilirsiniz. Ücretsiz sürüm, HTML ve CSS için temel küçültmeyi sunar. Sadece JavaScript’in küçültülmesi için premium bir plana ihtiyacınız var.

Özellikleri:

 • Imaj optimizasyonu ve veritabanı optimizasyonu özellikleri sunar.
 • URL dizeleri için önbellek sona erme sürelerini kolayca ayarlayabilirsiniz.
 • Muayyen bir kullanıcıyı / içeriği önbelleğe alma dışında bırakma seçeneği.
 • Gzip sıkıştırma ve tarayıcı önbelleği özellikleri.

LazyLoad by WP Rocket

Lazyload, WP Rocket tarafından oluşturulmuş bir görsel optimizasyon WordPress eklentisidir. Bu eklenti, bir sayfadaki resimleri ve iç çerçeveleri yalnızca kullanıcılar sayfayı kaydırdığında sahneler. Aslına bakıldığında WP Rocket eklentisini kullanıyorsanız, bu eklentiyi kurmanıza gerek yoktur. Lazy Load eklentisi, WP Rocket’te yerleşiktir.

Özellikleri:

 • Sahneler, minik resimler, avatarlar, gülümsemeler ve iç çerçeveler için geç yükleme seçeneği.
 • YouTube iFrame’lerinizi önizleme minik resimleriyle değiştirir.
 • Oldukca hafiftir şu sebeple jQuery ve Javascript kullanması yoktur

W3 Total Cache

Site hızını artırmak için en iyi WordPress eklentileri listesinde sonraki sırada W3 Total Cache var. Sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olacak birçok hususiyet sunar. Ve tamamen ücretsizdir. Bundan dolayı WordPress sitenize kolayca yükleyebilirsiniz.

Sayfa önbelleğe alma, tarayıcı önbelleği, veritabanı önbelleği ve daha fazlası benzer biçimde özellikler sunar. Hem de, eklenti yeni başlayanlar için biraz komplike gelebilir. WP Rocket benzer biçimde öteki önbelleğe alma eklentileri, kullanım kolaylığı için daha kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Ayrıca, bu eklenti dosya küçültme özellikleri sunar.

Özellikleri:

 • Paylaşımlı hosting, Reseller, VPS / VDS sunucularla uyumludur.
 • İçerik Dağıtım Ağı (CDN) entegrasyonu, sitenizin yükleme süresini azaltmanıza imkan tanır.
 • Google AMP ve SSL desteği.

WP-Optimize

WP-Optimize, birden fazla hususiyet sunan WordPress hız optimizasyon eklentilerinden biridir. Başlarda WordPress veritabanınızı optimize etmeye odaklanır. Böylece veritabanınızdaki lüzumsuz verileri kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca, bu eklentinin desteğiyle görsellerinizi sıkıştırabilir ve sitenizi kolayca önbelleğe alabilirsiniz.

Özellikleri:

 • CSS, JavaScript ve HTML’yi küçülterek performansı artırır.
 • Gzip sıkıştırma özellikleri, sitenizin yükleme süresini azaltmanıza imkan tanır.
 • Önbelleği öncesinden yükleme, tarayıcı önbelleği ve cihaza özel önbellek benzer biçimde özellikler.
 • EXIF veri tutma özelliği, imaj sıkıştırıldıktan ondan sonra imaj bilgilerini tutar.

ShortPixel

Sitenizdeki görseller, sayfa hızınız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Yavaş sayfa yükleme sürelerinizin nedeni optimize edilmemiş görseller olabilir. Bu bakımdan olası görsel optimizasyon sorunları yaşamamaız için WordPress sitenizdeki resimleri kolayca optimize etmek için ShortPixel’i kullanabilirsiniz. Piyasadaki en mühim WordPress görsel hız optimizasyon eklentilerinden biridir.

Sitenizdeki resimlerinizi kolayca yeniden boyutlandırmanıza ve yeniden ölçeklendirmenize imkan tanır. Ayrıca, resimlerinizi yüklerken optimizasyonunu otomatik hale getirebilirsiniz. Bu imaj optimizasyon eklentisi ile JPG, PNG, GIF ve PDF belgeleri benzer biçimde birçok görsel çeşidini de optimize edebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Görüntülerinizi tek bir tıklama ile yedeklemek ve geri yüklemek kolaydır.
 • Sıkıştırma seçenekleri sunar.
 • WP Retina 2x ile ahenkli olduğu için, bütün retina görüntüleri otomatik olarak sıkıştırılır.
 • Ayrıca, herhangi bir Gallery, Slider ve e-ticaret eklentisiyle uyumludur.

CDN Enabler

Bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN), bütün dünyaya yayılmış bir dağıtılmış sunucular ağıdır. Bu sunucular WordPress sitenizin kopyalarını depolar ve ziyaretçilerinize sunar. En yakın sunucular içeriği sunar, böylece siteniz her zamankinden daha hızlı yüklenir. CDN etkinleştirici eklentisi, bir CDN’yi WordPress sitenize zahmetsizce entegre etmenize imkan tanır.

Bunun için bir CDN’ye kaydolmanız ve CDN URL’nizi almanız icap eder. Sitenizin içeriğini CDN URL’lerine hızlı bir şekilde bağlayabilirsiniz. Peşinden, CDN URL’nizi eklenti kontrol paneline girebilirsiniz. Artık sitenizin içeriğini CDN URL’lerine hızlı bir şekilde bağlayabilirsiniz. Bu eklentinin Cloudflare ile çalışmadığını ihmal etmeyin.

Özellikleri:

 • Varlıkları bir CDN’den yüklemek için bağlayabilirsiniz.
 • Dahil edilen dizinleri ayarlamanıza ve istisnaları tanımlamanıza imkan tanır.
 • HTTPS’yi etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Asset CleanUp

Bu eklenti WordPress performans eklentisi PerfMatter’a benzer. Emir dosyalarını devre dışı bırakmanıza ve yüklenen HTTP isteklerinin sayısını azaltmanıza imkan tanır. Sitenizde oldukca fazla WordPress teması ve eklentisi olduğunda olası çakışmalar yaşanabilir. Bu eklenti, bu çakışmaları kolayca ortadan kaldırır ve sitenizi daha hızlı hale getirir.

Özellikleri:

 • CSS dosyalarını ve JavaScript dosyalarını küçültür.
 • CSS / JS, Mahalli Makale Tipleri ve Google Makale Tipleri dosyalarını öncesinden yükler.
 • Sitenizdeki misafir kullanıcılar için Emojis, Dashicon’u kaldırır.
 • Reel sayfanın HTML kodunu azaltır.

Sonuç:

Bundan dolayı, her başarılı internet sayfası için hızı ve performansı artırmak oldukca önemlidir. Bir WordPress kullanıcısıysanız, hız optimizasyon eklentilerinden kolayca yardım alabilirsiniz.

Bu makalede en iyi WordPress performans eklentilerini seçtik. Böylece siteniz için gerekli olan eklentileri seçebilirsiniz. Hangi eklentileri seçmeniz gerektiği konusunda hala kafanız karışıyorsa endişelenmeyin!

Önbelleğe almak için WP Rocket (premium eklenti) veya W3 Total Cache (ücretsiz eklenti) seçebilirsiniz . ShortPixels , siteniz için görsel optimizasyonu için ihtiyacınız olan tek şey.

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. Kilo Verme Uygulamaları En İyi Android Kilo Verme Uygulamaları – TeknoONE 2021 Hedeflerinize Ulaşmanıza Destek Olacak En İyi Kilo Verme Uygulamaları Kilo verme uygulamaları, …
 2. twitter pazarlama Teknoone.net size ihtiyac duyulan bütün verileri parasız bir durumda sunacaktır. Ek olarak
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli