e
sv

WP Fastest Cache Nedir?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

WP Fastest Cache Nedir?

WP Fastest Cache, WordPress siteleri için yapılmış bir önbellek tutma eklentisidir. Peki bu wp cache eklentisi ne yapıyor diye soracak olursanız, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların Sitenizi daha hızlı görüntülemesi için önbellek oluşturarak ziyaretçileriniz için site açılma hızlarında çok iyi bir performans göstermesine yarar, sitenizin kullandığı ram ve cpu oranını azaltarak sitenizi rahatlatır, HTML ve CSS kodlarını sıkıştırarak sitenizi ekstra bir yükten kurtarır, bu alanda bir çok eklenti vardır biz size sitenizi en çok hızlandıran ve rahat çalışmasını sağlayan en iyi eklentiyi anlatalım.

WP Fastest Cache

Bu WordPress Cache eklentisi ile çok basit bir şekilde sitenize kurup ayarlarını yaparak sitenizi çok hızlandırabilirsiniz.

Bir sayfa oluşturmak basittir, ama arka planında mysql ve php bulunur bu kod yapılarını çalıştırmak için ise Ram ve cpu kullanılır, sitenize her giren ziyaretçi için bu sistem çalışır ve ziyaretçi sayınız çoğaldığında siteniz yavaşlamaya hatta kısa süreli kapanmalara kadar gidebilir bu durumu engellemek ve kullanılan ram ve cpu oranını azaltmak için wordpress cache plugin kullanılır, WordPress Fastet Cache eklentisi bu kullanılan miktarı azaltmak için sitenizin kopyası bir önbellek oluşturur ve kullanılan ram cpu oranını düşürür, sistem bu şekilde çalışmaktadır. Ama her eklenti bir olmaz çünkü eklentinin kalitesi kötüyse sitenizi düzgün sıkıştırma yapamaz siteniz dahada yavaşlar bunun için kullandığınız eklentiyi seçerken doğru karar vermelisiniz.

WP Fastest Cache Etkileri

 1. Sitenizin hızını inanılmaz ölçüde yükseltir.
 2. Site hızı Google’nin önem verdiği bir konudur, siteniz hızlı açılması seo içinde faydalı olacaktır.
 3. Kullanıcılar sitenizi daha çok sever, insanlar sabırsızdır bir konuda sizin siteniz tek olmadığı için sürekli bir alternatif vardır bu yüzden ziyaretçileriniz sitenin açılma hızı yavaş ise sitenizden geri çıkıp alternatif sitelere yönelecektir.
 4. CSS ve HTML sıkıştırma özelliği’de olmasından dolayı ekstra bir hızlandırma kazandırır.

WP Fastest Cache Nasıl Yüklenir

İlk olarak eklentiyi ” Wp Fastest Cache” yazarak eklentiler sayfasında aratıyoruz. Eklentiyi indirip etkinleştiriyoruz, ayarlarını yapıyoruz ve işlem bu kadar basit.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • WordPress Cache Eklentisi Ne İşe Yarar?5 ay önce
 • Cache eklentisi ile kullanıcı deneyimi odaklı bir web sitesi tasarlamış olursunuz. Wp cache önbellekte depolanan veriler sayesinde web sitenizde daha kolay bir gezintiyi