e
sv

Xiaomi 12, 67W Süratli Şarj Dayanağı ile Gelebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro akıllı telefonlarını içermesi beklenen Xiaomi 12 serisi, bir müddettir sızıntı ve söylentilerin bir kesimi olmuştu. Yeni bir sızıntı ise, Xiaomi 12’yi Çin’de bir sertifika web sitesinde ortaya çıkardı. Liste, akıllı telefon şarj bilgilerini de ortaya çıkardı. Bunun yanı sıra, Xiaomi 12 olağan sürümünün, yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC’ye sahip olduğu da şirket tarafından onaylanmıştı. 

Çinli bilgi kaynağı WHYLAB tarafından ortaya çıkarılan ayrıntıda, Xiaomi 12 standart sürümünün 3C sertifika sitesinde görüldüğü belirtiliyor. Akıllı telefonun sitede 2201123CC model numarası ile listelendiği bildirilmekte. Sertifika ayrıyeten, görünüşe nazaran 5G özelliğine sahip olacak Xiaomi 12’nin 67W süratli şarj takviyesi ile geleceğine dair ipuçlarını da barındırıyor. Yaklaşan serideki bir başka model olan Xiaomi 12 Pro da geçtiğimiz günlerde 2201122C model numarası ile 3C sertifika web sitesinde görülmüştü. Listede, akıllı telefonun 120W süratli şarj takviyesine sahip olacağı belirtiliyordu.

Xiaomi 12 kamera özellikleri de geçmişte sızdırılmıştı. Buna nazaran, akıllı telefonun art kısmında 50 megapiksel birincil sensörün yer alacağını biliyoruz. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonun, ultra geniş açılı bir lensin yanı sıra, bir periskop ve bir telefoto lense sahip olduğu söyleniyor. Telefonun ayrıyeten, Full HD+ ekrana ve ekran altı selfie kamerasına sahip olduğu söyleniyor.

Son olarak Xiaomi’nin yeni amiral gemisi akıllı telefon serisinin 28 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli