e
sv

Xiaomi 12’nin dudak uçuklatan fiyatı aşikâr oldu!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi 12 serisi, yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC’nin birinci kullanıcıları ortasında olacak. Fakat amiral gemisi olarak birinci sınıf özellikler ve özellikler sunan aygıtın fiyatı şu ana kadar merak konusuydu. Görünüşe nazaran, Çinli teknoloji devinin yeni akıllı telefonu için fiyatlandırma evvelkinden daha yüksek olacak.

Weibo’dan bir kaynağa nazaran, Motorola dışındaki birçok marka, Snapdragon 8 Gen 1 özellikli akıllı telefonları 4.000 Yuan’dan (kabaca 630 ABD Doları) daha yüksek bir fiyata piyasaya sürecek. Bu da vergileri dahil etmeden 8.500 TL demek.

Xiaomi 12’nin dudak uçuklatan fiyatı muhakkak oldu!

Öte yandan, aygıtlarını yeni yıldan sonra piyasaya süren markalar, devam eden yarı iletken kıtlığı nedeniyle çip maliyetindeki artışla uğraşmak zorunda kalacaklar. Şu an itibariyle Çinli teknoloji devinin Xiaomi 12 serisinde üç model piyasaya sürmesi bekleniyor. Serinin başlangıçta Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile bir aygıt piyasaya süren birinci kişi olması beklenirken, Motorola’nın yaklaşmakta olan Edge X30 serisi aslında birinci olacak. Ayrıyeten, kaynak bunlara ek olarak Moto’nun Edge X30’un fiyatını 4.000 Yuan’ın altında tutabileceğini de ekledi. Öteki bir deyişle, bu, Xiaomi’ye en yeni amiral gemisini piyasaya sürdüğü fiyatlandırma konusunda daha fazla baskı yapacak. Geçen yıl, şirketin 11 serisi 3.999 Yuan’dan başlamıştı. Fakat artan gereç maliyetleri, çip kıtlığı ve öteki tedarik zinciri meseleleri nedeniyle 12 serisinin fiyatı 4.299 Yuan’dan (kabaca 680 ABD Doları) başlayabilir. Kaynak, 2K panelli telefonların muhtemelen 5.000 Yuan (kabaca 790 ABD Doları) yahut daha yüksek olacağını da ekledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli