e
sv

Xiaomi 27 Kasım’dan itibaren tanınan birkaç telefonuna güncellemeyi kesecek!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi, vaktinde uygun bir popülariteye sahip olan aygıtına dayanak vermeyi bırakacak. Şirket dört yıl evvel sunduğu birtakım aygıtlarını hala güncellemeyi sürdürsede bu siyaset yakında değişecek.

27 Kasım‘dan itibaren güncellemeyi durduracak Xiaomi cep telefonlarının listesinin ne olduğunu size açıklayacağız, böylelikle bu aygıtlar daha fazla Android sürümü, MIUI sürümü yahut güvenlik yaması alamayacaklar.

Vaktinde bu aygıtlar çok popülerdi

Maalesef Xiaomi Mi 9 ve Redmi Note 8 için, 27 Kasım‘dan itibaren dayanak sonlanacak. Böylelikle güvenlik yamaları, işletim sistemi güncellemeleri ve arayüz güncellemesi olan MIUI güncellemesi bu aygıtlar için durdurulacak.

Xiaomi forumları ve birtakım kaynaklara nazaran, bu telefonlar yalnızca bir ay içinde güncelleme almayı bırakacaklar. Böylelikle bu aygıtların yazılım döngüsü sonlanmış olacak. Aygıtlar eskisi üzere çalışmaya devam edecek ve şimdiye kadar kullandığınız uygulamalarda rastgele bir ahenk sorunu yaşanmayacak.

Xiaomi‘nin yenileştirme siyaseti üç yahut dört yıl boyunca devam ediyordu. Fakat görüldüğü kadarıyla, eski olan modellere bu siyaset uygulanmayacak. Artık o zamanlar geride kalmış üzere duruyor. Firmanın telefon modelleri katlanarak artıyor ve bu kadar çok akıllı aygıtı aktüel tutmak şirket için artık zorlaşmışa benziyor.

Bu siyaset ile Xiaomi ziyan görür mü bilinmez lakin birçok kullanıcının bu değişikliğe reaksiyon göstereceği çok aşikar. Sizler bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli