e
sv

Xiaomi akıllı gözlüğünü sunar

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google Glass başarısızlığının akabinde akıllı gözlük konseptinin çok ileri gittiğini söylemek pek mümkün değil fakat kişisel olarak kimi firmalar konsepti desteklemeye devam ediyor. Snapchat, Facebook üzere firmaların akabinde Xiaomi de kendi akıllı gözlüğünü duyurdu. 

Xiaomi Smart Glasses özellikleri

Xiaomi Smart Glasses son devirdeki eserlerden epeyce farklı ve Google’a akıllı gözlük nasıl olmalı dersini veriyor üzere. Gözlük camına direkt yansıtma yapmak yerine microLED teknolojisi ile içten yansıtma yapılmış. 0.13 inçlik microLED panel 2 milyon nit parlaklık düzeyine ulaşabiliyor ve camın içerisine ışığı yansıtarak göze büyük bir ekran manzarası vermeyi başarmış. 

Renkli ekran yerine monokrom tercih edilmiş. Böylelikle kompleks optik yapılardan ışığın en âlâ biçimde geçmesi sağlanmış. Renk isteyen işlevler gerçekleşmezken bildirimler, navigasyon, bildiriler, davetler yansıtılıyor. Dahili mikrofon ve hoparlör ile görüşme yapabildiğiniz gözlüğe komut da verebiliyorsunuz. Böylelikle harici uygulamaya gerek kalmadan gözlüğü yönetebiliyorsunuz. 

4 adet ARM çekirdeği barındıran Android tabanlı gözlük 5MP kamerası ile anlık çeviri ve okuma için manzara yakalayabiliyor. Ayrıyeten bir LED bildirim kameranın açık olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte batarya ne kadar verimli açıklanmadı çünkü Google Glass’ın en büyük handikaplarından birisi kullanım süresiydi. Xiaomi Smart Glasses ile ilgili yeni ayrıntılar önümüzdeki haftalarda verilecek. 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli