e
sv

Xiaomi Akıllı Gözlük Tanıtıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Facebook tarafından Ray-Ban Stories akıllı gözlüklerin tanıtılmasının akabinde artık de Xiaomi kendi akıllı gözlük modeli ile rekabetteki yerini alıyor. Xiaomi akıllı gözlük; fotoğraf çekebiliyor, iletileri ve bildirimleri gösterebiliyor, arama yapabiliyor, navigasyon sağlayabiliyor ve gözünüzün önünde gerçek vakitli olarak metin çevirisi yapabiliyor.

Xiaomi’nin akıllı gözlükleri yalnızca 51 gram yükünde ve dört çekirdekli bir ARM işlemci tarafından destekleniyor. Aygıtta MicroLED görüntüleme teknolojisi kullanılıyor ve şirket bunun için birkaç neden sıralamış.

Öncelikle bu, Xiaomi’nin yapısal dizaynda gereksinim duyulan tasarım alanını azaltmasına imkan tanıyor ve ayrıyeten aygıtı hafifletiyor. İkincisi, MicroLED’lerin daha parlak ekranlara ve daha derin siyahlara müsaade veren doğal bir yayıcı özelliği bulunuyor. Böylelikle daha kolay bir yapıyı korurken daha yüksek piksel yoğunluğuna ve daha uzun ömre sahip olabilirler.

Aygıta entegre edilen ekran çipi 2,4 mm x 2,02 mm boyutlarında ve sırf 4μm boyutunda farklı piksellere sahip. Xiaomi, karmaşık optik yapılardan kâfi ışığın geçmesine müsaade vermek için yapıldığını söyleyerek tek renkli bir ekran tahlili kullandığından, giyilebilir aygıtla çekilen fotoğraflar, bunlar kullanılarak renkli olarak görüntülenemiyor.

Xiaomi, şimdi giyilebilir eserin lansman tarihini yahut fiyatını açıklamadı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli