e
sv

Xiaomi birinci akıllı gözlüğünü yarınki aktiflikte tanıtabilir!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bugün Çinli teknoloji devi Xiaomi, yarın için yeni eserler sunacağı bir aktiflik düzenleyeceklerini duyurdu.

Xiaomi yarınki aktifliği onayladı: Birinci Akıllı Gözlükler mi geliyor?

Aktiflik afişine bakılırsa, insan gözünün bir imgesi var üzere ve “Geleceği Gör” olarak çevrilebilecek bir başlık içeriyor. Bu yüzden afiş bize pek bir şey açıklamasa da, eserin gözlerle bir ilgisi olabileceği epey açık görünüyor.

Çinli kullanıcılar, yorumlar kısmında bu afiş için, yeni bir akıllı saat, yeni fotoğraf teknolojisi, büsbütün kablosuz şarj ve çok daha fazlası dahil olmak üzere muhtemel eserler hakkında çeşitli spekülasyonlar ortaya çıkardılar. Ayrıyeten bunun bir VR (sanal gerçeklik) eseri olduğu istikametindeki spekülasyonlar da mevcut.

Bu aktiflikle alâkalı Çinli blogcu, Digital Chat Station bir sızıntı yaptı. Sızıntıya nazaran, eserin akıllı telefonlarla hiçbir ilgisi olmadığını, aslında bir akıllı gözlük olduğunu argüman etti.

Yorumda ayrıyeten lüks gözlük üreticisi Dior‘a da atıfta bulunuluyor, bu da iki şirket ortasında bir işbirliği olabileceği manasına geliyor. Digital Chat Station‘ın açıklamaları ekseriyetle bizleri haklı çıkardığı göz önüne alındığında, şu anda en gerçekçi spekülasyon bu üzere gözüküyor.

Xiaomi‘nin 15 Eylül‘de global kullanıcılar için planladığı ve yeni Xiaomi 11T serisini de bu aktiflikte duyuracağını biliyoruz.

Xiaomi 11T serisi, temel ve Pro varyantı olmak üzere iki model içerecek. Her iki aygıt da Meteorite Gray, Celestial Blue ve Moonlight renkleriyle birlikte gelecek. 8GB RAM ve 128GB dahili belleğe yahut ikinci seçenek olarak 8GB RAM ve 256GB depolamaya sahip versiyonlarla satışa sunulacak.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak, Avrupalı ​​bazı perakendeci firmalar, 128 GB‘lık varyantın 740 € fiyattan satışa çıkacağını, 256 GB‘lık modelin ise 770 € fiyatla satışa sunulabileceğini açıkladılar.

Yarın ki aktiflik hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli