e
sv

Xiaomi Blackshark modelleri ve oyuncular için JoyUI 12.5 duyuruldu!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

BlackShark oyuncu telefonları, MIUI temelinde oluşturulmuş olsa da kendi Android arayüzüne sahiptir. Temelde bu arayüz, Xiaomi‘nin Android özelleştirmesinin temellerini içeriyor. Lakin her şey, daha ince, akıcı ve cazip bir dizayna sahip olması için oyun telefonlarına özel olarak uyarlanmıştır. Tıpkı MIUI 12.5 Enhanced Edition üzere.

Burada ise JoyUI 12.5 ile karşılaşıyoruz. Bu sürüm de global akıllı telefonlar için yakında geliyor. Haydi gidip tüm uyumlu akıllı telefonları ve JoyUI 12.5 güncellemesini ne vakit alacaklarını görelim.

JoyUI 12.5’e yakından bakalım

BlackShark, Xiaomi‘nin arayüzünü oyunculara özel olan sürümü JoyUI 12.5‘i piyasaya sürüyor. MIUI 12.5 Enhanced‘in kopyası olduğu açık fakat oyun telefonları için daha özel tasarlanmış.

BlackShark, bugün toplumsal ağlarda JoyUI 12.5‘i duyurdu. “Oyuncu” akıllı telefonlar için ayarlanmış ve uyarlanmış bir arayüz ile BlackShark modelleri güncellenecek. Şirket, JoyUI 12.5′i duyurmuş olsa da, haberlerde şimdi rastgele bir delil bulunmuyor. Lakin JoyUI 12.5‘in tüm yeniliklerinin MIUI 12.5‘te gördüğümüzle tıpkı olacağını varsayabiliriz.

BlackShark ve JoyUI 12.5 küresel: uyumlu modellerin resmi listesi ve çıkış tarihleri

 • BlackShark 3 ve 3 Pro: Kullanıma sunulması basamaklı olacak ve tüm aygıtlara ulaşması vakit alacak, lakin her şeyin 15 Eylül 2021‘e kadar gerçekleşmesi bekleniyor.
 • BlackShark 2 ve 2 Pro: Çıkışın Aralık 2021‘de yapılması planlanıyor.

Başka modeller için, bilhassa BlackShark 4 ve 4 Pro için şimdi hiçbir şey açıklanmadı fakat onların da bu yıl içinde JoyUI 12.5‘i alması bekleniyor.

MIUI 12.5 Enhanced tabanlı JoyUI 12.5 ile ilgili daha neler var?

Bu yeni sürümünün yenilikleri ortasında, Sıvı Depolama yahut Disk birleştirme verimliliğinde bir artış ile kaçınılmaz olarak aygıtın daha uzun müddet çalışmasına neden olacak.

İkinci bir yenilik Atomik Hafızadır. Bu özellik, bellek idaresine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getiriyor. Uygulama belleğini bölmek ve değersiz vazifeleri kapatmak, genel olarak daha yüksek sürat ve daha düzgün kullanım sağlayacak.

Son ancak en değerli özellik, tüketimi optimize etmeyi mümkün kılacak bir düzenek olan Akıllı istikrardır. Bu bilhassa, birçok kullanıcı için çok bedelli olan batarya mühleti tahminen de günün sonuna ulaşmak daha kolay olacak.

Xiaomi’nin oyuncu telefonları için sunduğu yeni arayüzü nasıl buldunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli