e
sv

Xiaomi telefonlarından bir özelliği kaldırıyor!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tanınmış Twitter blogger’ı Xiaomiui’ye nazaran artık Xiaomi, Mi 10/Pro/Ultra üzere kimi aygıtlarda bir özelliği kaldırma kararı aldı. Birtakım aygıtlarda çalışan bu özellik örneğin Redmi K30 Pro Zoom modelinde Android 12 tabanlı MIUI 12.5 üzerinde hala çalışıyor.

Xiaomi, MIUI 12 lansman aktifliği sırasında yeni bir duvar kâğıdı konseptini tanıtmış ve buna “Harika Dünya ve Harika Mars ile başlayan Muhteşem Duvar Kağıtları” ismini vermişti. Lakin daha sonra bu yeni özelliğin yalnızca Snapdragon 8xx işlemci yahut üzeri ile çalışan Xiaomi aygıtlarının desteklediğini açıklamıştı.

Muhteşem Duvar Kâğıdı ” Hava ” artık kalkıyor

Ayrıyeten Çinli teknoloji devi, Xiaomi aygıtlarının görüntüleme tecrübesini yenilemek gayesiyle MIUI 12.5‘in piyasaya sürülmesiyle koleksiyonuna birtakım yeni Harika Duvar Kağıtları eklemişti. Fakat bu duvar kağıtları, sırf aşağıda verilen resmi olarak birtakım aygıtlarda mevcut olarak kullanılıyor. Üstün duvar kağıdı Hava durumu artık aşağıdaki aygıtlarda Android 12 güncellemesinin gelmesiyle kullanılmayacak.

Redmi

Redmi K30 Ultra

Redmi K30 Pro/Poco F2 Pro

Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro

Redmi 10X/Redmi Note 9

Redmi 10X 5G

Redmi 10X Pro

Mi

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 Pro

Xiaomi Mi 8 Explorer

Xiaomi Mi MIX 3

Not: Xiaomiui tarafından verilen bilgiye nazaran, “Hava Durumu” Muhteşem duvar kağıdı üstteki aygıtlardan kaldırılıyor. İlerleyen vakitlerde daha fazla akıllı telefonun listeye eklenmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli