e
sv

Xiaomi telefonunuzdaki varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirirsiniz?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google Play Store‘da birçok tarayıcı var. Uygulamaların direkt senkronize olabilmesi için günlük kullandığınız tarayıcı ile direkt açılmasını isteyebilirsiniz.

Google Chrome, Mozilla üzere tarayıcıların büyük çoğunluğu, uygulamaya her kezinde girerken size bunları varsayılan olarak ayarlama imkanı sunacaklardır. Lakin aşağıda, onu değiştirmek için izlenecek adımları keşfedeceğiz.

En sevdiğiniz tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlayın

Öncelikle bilmelisiniz ki varsayılan olarak olmasını istediğiniz tarayıcıyı cep telefonunuza yüklemiş olmanız gerekmektedir. Google Chrome yahut Mi Tarayıcı üzere kimileri evvelden yüklenmiş olarak gelir. Artık aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. “Ayarlar”ı açın.
 2. ” Uygulamalar” kısmına gidin.
 3. “Uygulamaları yönet” seçeneğini seçin.
 4. Sağ üstte bulunan üç noktayı seçin ve “Varsayılan uygulamalar” ı seçin.

Listede “Tarayıcı”yı seçmelisiniz ve akabinde bir kontağa tıkladığınızda otomatik olarak açılmasını istediğinizi uygulamayı da seçebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere, epey saklı bir seçenek, fakat beğeninize nazaran yapılandırdıktan sonra artık tekrar değiştirmeniz gerekmeyecektir. Aslında, bu menüden akıllı telefonunuzun geri kalan fonksiyonları için varsayılan uygulamalarını da yönetmek mümkündür. İsteğinize nazaran varsayılan uygulamaları değiştirebilirsiniz.

Örneğin varsayılan PDF görüntüleyici uygulamanızı, sevdiğiniz yahut yüklemiş olduğunuz 3.parti bir uygulama ile değiştirebilirsiniz. MIUI arayüzü hakikaten de çok kişileştirme imkanı sunan ve epeyce derin olan bir başlatıcı. Yakında MIUI 13’ün de tanıtılması ile farklı özelliklerin sisteme entegre edilmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli