e
sv

Xiaomi telefonunuzu kullanırken başınız mı ağrıyor? Bu ayar sayesinde ağrılarınızı azaltın!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Çoğumuz, bir içeriği görüntülemek, çalışmak yahut günün başka günlük hareketlerini gerçekleştirmek için tüm günümüzü akıllı telefonumuza yahut bir ekrana bakarak geçiriyoruz. Birinci bakışta algılayamasak da, bu ekranlarda görsel yorgunluğa neden olan hafif bir titreme vardır. Bu da bizleri zihinsel seviyede etkiliyor ve hatta birtakım bireylerde baş ağrılarına neden olabiliyor.

Neyse ki, Xiaomi bizi biraz düşünmüşe benziyor. Telefonlarının yazılımına, düşük ışık şartlarında görsel yorgunluğu azaltmaya dayanan, ve gibisi türetilmiş sıkıntılardan kaçınmak için kıymetli bir fonksiyon olan “Anti-titreşim Modu” ismini verdikleri bir özelliği dahil etmiş.

Xiaomi telefonunuzda titreme tedbire modu nasıl aktifleştirilir?

Söylediğimiz üzere MIUI, günlük kullanımda telefonlarımızda görsel yorgunluğu azaltmak için tasarlanmış belli bir modu ayarları ortasında içeriyor. Bu özellik, düşük ışık şartlarında panelin titremesini önlüyor. Daha derin bir uykuya sahip olmak ismine ve hatta bundan kaynaklanan mümkün baş ağrısı sorunlarını önlemek için takdir edilecek bir özellik.

Bu seçeneği aktifleştirmek için yalnızca şu adımları izlememiz kâfi:

 1. Xiaomi, Redmi yahut POCO telefonunuzun ayarlarına erişin.
 2. “Ekran” kısmını seçin ve “Titreme tedbire modu” seçeneğine girin.
 3. İçeri girdikten sonra, “Anti-titreşim” seçeneğini seçmeniz kafidir ve değişikliğin otomatik olarak uygulandığını göreceksiniz.

İşin en değişik yanı, bu modun bizlere yalnızca görsel yorgunluğumuzu azaltmakla yetinmeyip tıpkı vakitte aygıtımızın ekranının güç tüketimini de bir nebze de olsa azaltabilecek olmasıdır. Olağan modu kullanmakla karşılaştırıldığında farkın fazla olmadığı olabilir fakat yinede bataryadan tasarruf etmeside hoş bir durum.

Bu mod telefondan telefona değişiklik gösterdiği için kimi telefonlarda olmayabilir. Bu özellik ve yeni Nasıl yapılır serimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli