e
sv

Xiaomi telefonunuzun bildirim çubuğundaki MIUI simgeleri, Google simgelerine nasıl değiştirilir?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi telefonlarımızda yüklü olarak gelen MIUI özelleştirme katmanı çeşitlilikte öne çıkıyorsa, bunun nedeni sunduğu yüksek özelleştirme kapasitesidir. MIUI varsayılan olarak sistem bildirim çubuğunda kendi simgelerini içeriyor, fakat bunların Google simgeleri tarafından değiştirilebileceğini biliyor muydunuz ?

Mahallî Android‘deki simgeler, büsbütün Xiaomi tarafından özelleştirilmiş tek renkli bir görünüme sahiptir, lakin bunların görünümünü değiştirebileceğiniz ve aşağıda açıklayacağımız küçük nasıl yapılır adımları var. Bu metotlarla bildirim geldiği vakit bildirim çubuğunda Google simgelerinin mi olmasını istersiniz yoksa MIUI simgelerini mi isterdiniz sorusuna karşılık bulabileceksiniz.

Telefonunuzun üst çubuğuna dikkat ederseniz, birbirinden âlâ ayrılmış sağ ve sol olarak iki kesim bulacaksınız: biri aygıtınızın temasına ve piline ayrılmış (Sağ kısım), başkası ise gelen bildirimler kısmını simgeler formunda bulabileceğimiz kısım (Sol kısım).

MIUI Simgeleri vs Saf Android Simgeleri

İkinci kısım, bize bildirimi gelen ve sistemde yüklü uygulamaları gösteren renkli simgelerle sunulur, lakin bunları özelleştirmek ve dizaynlarını Android Stock‘ta olabileceği üzere tutmak istemeniz durumunda, bunu yapmanın prosedürü epey kolay olacaktır.

Bunu yapmak için sadece Xiaomi telefonunuzun ayarlarına erişmeniz ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 1. Xiaomi telefonunuzun ayarlarına erişin.
 2. “Bildirimler ve denetim merkezi” kısmına tıklayın.
 3. “Bildirim Çubuğu” seçeneğine erişin.
 4. Simgeleri değiştirmek için “Android” tarzını seçin.

Süreçler bu kadar kolay. Artık bildirim aldığınızda sistem saf Android arayüzünü kullanan simgeler ile birlikte bildirimlerinizi gösterecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli