e
sv

Xiaomi TV Stick 4K Piyasaya Sürüldü

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi TV Stick 4K, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen şirketin mevcut Mi TV Stick eserinin bir yükseltmesi olarak karşımıza çıkıyor. İsminden da anlaşılacağı üzere yeni model, 4K akış takviyesi sunuyor. Xiaomi TV Stick 4K ayrıyeten, kutudan çıktığı haliyle Android TV 11’de çalışıyor ve gelişmiş bir görüntü oynatma tecrübesi için Dolby Vision teknolojisini destekliyor. Medya akış çubuğu ayrıyeten geçen yılki modele nazaran daha fazla bellek sunmasına karşın geçtiğimiz yılki model ile birebir depolama kapasitesine sahip.

Xiaomi TV Stick 4K, içerisinde Amazon Prime Görüntü, Netflix ve YouTube uygulamalarını barındıracak formda kutudan çıkacak. Ayrıyeten aygıt, Dolby Atmos ve Dolby Vision özelliklerini de desteklemekte. Aygıt içinde Mali-G31 MP2 GPU, 4 adet Cortex-A35 CPU çekirdeği ve 2GB RAM yer alıyor. Aygıtın depolama kapasitesi ise 8GB olacak biçimde ayarlanmış. Xiaomi TV Stick 4K’da yer alan kablosuz ilişki seçenekleri ortasında Wi-Fi 5 ve Bluetooth v5.0 bulunuyor. Aygıtta ayrıyeten, TV’ye bağlanmak için bir HDMI ilişki noktası ve güç için bir Mikro USB yuvası yer alıyor.

Hatırlarsanız Mi ile Xiaomi markaları birbirinden ayrılmıştı. Bu sebeple aygıt üzerinde ve uzaktan kumanda üzerinde geçmişteki modellerin tersine “Mi” logosu yerine Xiaomi’nin kendi logosu yer alıyor. Xiaomi, küresel web sitesinde yeni akış aygıtının listelemesini de gerçekleştirmiş durumda. Lakin aygıtın fiyatlandırması konusunda şimdi bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli