e
sv

Xiaomi’nin yeni teknolojisi akıllı telefonların pilinde çığır açacak!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Xiaomi, birebir boyutta daha fazla kapasiteye sahip taşınabilir aygıtlara pil takmanıza müsaade veren yenilikçi çığır açan bir teknolojinin geleceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamalara nazaran, bu teknoloji akıllı telefonların pil ömrünü bir buçuk saatten fazla artıracak.

Pil dünyasında neden değerli bir değişiklik görmüyoruz? Bu soru bir biçimde Xiaomi tarafından cevaplandı ve firma bugün birebir boyutları korurken taşınabilir aygıtlara büyük kapasiteli piller takılmasına müsaade veren ihtilal niteliğinde bir teknolojinin artık var olduğunu duyurdu.

Xiaomi Yeni Kuşak Pil Teknolojisi!

Fotoğrafta sol tarafta standart pil sağ tarafta Xiaomi yeni pil görünmektedir.

Teknolojinin özü, yeni bir nizam tekniği kullanmak ve yüksek silikon lityum katkı unsurları nedeniyle silikon içeriğini üç kat artırmak. Xiaomi, akıllı telefonlara bu türlü bir tahlili birinci uygulayan firma olacak.

Yeni teknoloji aygıtın boyutunu korurken pilin kapasitesini yüzde 10 artırmanızı sağlayacak. Buna ek olarak, bu tıp pillerle donatılmış akıllı telefonların pil ömrü 100 dakika artacak. Ayrıyeten kelam konusu pil 67 watt kapasiteli süratli şarj takviyesi ile gelecek.

Firma “Xiaomi’nin yeni jenerasyon pil teknolojisi, akıllı telefonlar için yüksek dereceli lityum silikon pil desteği teknolojisinin uygulanmasını gerçekleştiren birinci teknolojidir,” diye açıklıyor.

Xiaomi raporunda ayrıyeten, yüksek sıcaklıkların piller üzerindeki tesirini azaltmak ve hizmet ömürlerini artırmak için tescilli algoritmaların ve bir güç denetleyicisinin kullanımını gerçekleştireceğini de açıkladı.

Yeni teknolojiyi kullanan pillerin seri üretimine önümüzdeki yılın ikinci yarısında başlanacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli