e
sv

XPG CRUISER Muhteşem Mid-Tower Kasa Duyuruldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve etraf üniteleri üreten XPG, yaptığı bir açıklamayla CRUISER ismini verdiği muhteşem mid-tower boyutlarındaki yeni bilgisayar kasasını duyurdu. Kasa kullanım kolaylığı sağlayan geniş iç hacmiyle olduğu kadar şık bir manzara oluşturan RGB aydınlatması ve cam panelleriyle de dikkat çekiyor.

XPG’nin kasa dizaynlarına hâkim olan anlayışı vurgulayan Exoskeleton, kasanın içinde verimli bir hava akışı oluşturma ve estetik bir ARGB görünümü sunma ortasındaki dengeyi sağlamayı amaçlıyor. Tam boy E-ATX anakartları rahatça barındırabilmesi için 493 x 234 x 466mm (Y x G x D) boyutlara sahip olan kasa, kullanıcılarına dilek ettikleri üzere kullanabilecekleri üzere geniş bir iç hacim veriyor.

CRUISER’ın PSU için ayrılan kısmı 180mm uzunluğa kadar güç kaynaklarını rahatça barındırabiliyor ve hem modüler hem de klasik güç kaynağı modellerini destekliyor. Hem HDD hem de SSD takılmasına imkan veren kombo şoför çekmecelerinin yerleri istenildiği takdirde değiştirilebiliyor. 7 adet yatay 2 adet de dikey PCI-E yuvası bulunan CRUISER, ön tarafa radyatör takılmaması durumunda 360mm uzunluğa kadar grafik kartlarını destekliyor.

Ön ve sol tarafı cam panellerle kaplı XPG CRUISER, kasa içinde ülkü hava akışı sağlamak için 3 adet XPG VENTO 120 ARGB fan ile birlikte geliyor. 45,3 CFM (kübik feet / dakika) hava akışı yaratan bu fanlar üzerlerindeki 9 adet LED sayesinde göz alıcı aydınlatma efektleri oluşturabiliyor. Önde gelen anakart üreticilerinin kendi ARGB yazılımlarıyla denetim edilebilen fanlar yalnızca 23dBA düzeyindeki gürültü oranlarıyla da son derece sessiz çalışıyor. Kasanın cam panelleri ve VENTO fanların birleşimi ortaya şık ve etkileyici bir görünüm çıkarıyor.

XPG CRUISER ön yüzünde yüksek hızlı USB 3.1 Gen 2 Type-C yuvası, hibrid ses portu ve kasanın RGB aydınlatmasını değiştiren bir düğme barındırıyor. Kasanın içerisini pak tutmak için üst kısma yerleştirilen toz filtresi kasaya mıknatıslar yardımıyla tutturulmuş. Bu da filtreyi temizlemeyi kolaylaştırıyor ve kullanıcıları daha sık paklık yapmaya teşvik ediyor.

Depolama seçenekleri konusunda da son derece esnek olan kasanın sağ panelinin altına iki adet 2,5” HDD yahut SSD takılabiliyor. Ön taraftaki kombo şoför alanında ise iki adet 2,5”/3,5” HDD yahut SSD için yer bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli