e
sv

Yapı Kredi, Arçelik işbirliği ile Bodrum’daki şubesini “sürdürülebilir şube”ye dönüştürdü

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz saatlerde Yapı Kredi’nin dünya ismine hoş bir haber paylaşıldı. Yapı Kredi, Yapı Kredi Leasing ve Arçelik iş birliğiyle Bodrum’daki şubesini “sürdürülebilir şube”ye dönüştürdü.

Yapı Kredi’nin geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamaya nazaran Yapı Kredi Leasing ve Arçelik işbirliği ile Bodrum’daki şubenin çatısına güneş panelleri koyuldu. Ayrıyeten şubenin otoparkında bulunan elektrikli araç şarj istasyonu ve buraya tahsis edilecek elektrikli aracın gücü de yenilenebilir güçten elde edilecek.

Bu iştirakte Arçelik misyonunu güneş panelleri ve elektrikli araç şarj istasyonunun kurulumunu yaparak yerine getirdi. Ayrıyeten proje Yapı Kredi Leasing yüzde 1 KDV avantajı ile gerçekleştirildi. Gelecek devirde uygulamanın fiziki şartları uygun olan farklı şubelerde de hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Açıklamada bahse ait görüşleri yer alan Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, iklim krizinin dünyayı tehdit eden en büyük risklerden biri olduğunu belirterek, bu nedenle yenilenebilir güce finansman sağladıklarını ve sürdürülebilir bir dünya için bu alana ağırlaştıklarını bildirdi.

Çatı üstü güneş gücü sisteminde dal önderi olduklarını kaydeden Torun, şu açıklamalarda bulundu: “Tecrübemize paralel biçimde uzmanlığımız da tıpkı oranda yüksek. Bu kapsamda Yapı Kredi Bodrum Şubesi ile iklim kriziyle gayrette yenilenebilir güç kullanımına dikkat çekiyoruz. Arçelik altyapısını kullanarak hayata geçirdiğimiz sürdürülebilir şubeyle finans bölümünde düşük karbon iktisadına geçişte öncü ve örnek olmak istiyoruz. Böylelikle sürdürülebilir bir gelecek için yenilenebilir güç üretiminin yaygınlaştırılmasını, fosil yakıtlara olan bağımlılığın azaltılmasını ve etraf kirliliğinin önlenmesini sağlayacağız.”

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ise etraf dostu güç üretimi yapan solar güç sistemlerinin tüm Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlamak ve gelecek kuşaklara daha pak ve sürdürülebilir bir dünya bırakmak emeliyle öncü bir rol üstlendiklerini bildirdi.

Müşterilerinin sürdürülebilir geleceğe katkı sunmasını destekleme noktasındaki gayelerinden bahseden Dinçer, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bu maksat doğrultusunda, uzman mühendislik bayilerimiz ve iş ortaklarımızla konutlardan AVM’lere, üretim tesislerinden ofislere ve otellere kadar her ölçekte proje için keşif, mühendislik, suram, müsaade süreci ve projelendirme dahil anahtar teslim suram hizmeti veriyoruz. Uzun ömre sahip solar güç sistemlerinin yüksek randımanla çalışması için müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Yapı Kredi Leasing ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğimiz sayesinde güneş gücünün finansmanında büyük bir kolaylık sağlıyoruz. Solar enerjiyi tüm Türkiye’de herkese ulaştırabileceğimize olan inancımız tam.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli