Yemeksepeti, Marketyo’yu satın aldı [Duyum]

Yemeksepeti, Marketo’yu satın aldı. Hemen hemen resmi izahat yapılmadı fakat duyumlarımıza nazaran onemli bir değerleme ile satın alma gerçekleşti. Marketyo, en son Esor’dan 1.4 milyon dolar yatırım alarak e-ticaret servis sağlayıcısı olmaktan öte B2C pazarı hedeflemeye dönmüştü. Esor’un dışında 2017’de Keiretsu Forum’dan 1.4 milyon TL yatırım alan Ankara merkezli Marketyo’nun satışı ile beraber Keiretsu Forum 4 yılda, Esor ise 2 yılda Exit’i gerçekleştirmiş oluyor.

Geçtiğimiz sene bu zamanda 43 ilde toplamda 65 market zinciri ile çalışan Marketyo’nun 2021 hedefi ise 81 ilde hizmet vermek  ve teslimat noktası 500’e çıkması şeklindeydi. 142 market zincirine Nisan 2021 itibari ile ulaşan Marketyo’nun bu sene attığı mühim adımlardan biri Maximum Mobil’e online market servisi sunması oldu. Milyonlarca Maximum Mobil kullanıcılarına bir günde ulaşan teşebbüs burada yarattığı pozitif yönde etkiyi ise hemen hemen bilmiyoruz.

Marketyo’nun bu gelişimi ile dikkatleri çeken Yemeksepeti bu satın alma ile mühim bir naturel olmayan büyümeye imza atmış oluyor. 2020 sonu itibari açıkladıkları rakama nazaran 2 milyon Banabi kullanıcısına ile kendi depolarından hizmet veren artık 19 milyon kullanıcısının bütün gereksinimlerini karşılamaya hazır bir konuma ulaşmış olacak. Doğal şuna da değinmek lazım; bu pazarda geleneksel yöntemle satış meydana getiren markalar içinse değişimin iyi mi bir hızda devam ettiğini ve nasıl biteceğini görmek şaşırtıcı olmayacaktır.

Bir web girişiminin başka bir web girişimini satın alması ile de umarız köklü firmalar de girişime rakip olmak yerine onları bünyelerine katarak daha süratli hareket edebileceklerini ve kültürlerini değiştirebileceklerini farketmiş olurlar. Bütün taraflara hayırlı olsun. Resmi izahat vardığında haberimizi güncelleyeceğiz.

  1. Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

    1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
    2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

    Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli