Yeni Başlayanlar için Adobe Illustrator İpuçları

Adobe Illustrator İpuçları

Adobe Illustrator bir vektör çizim aracıdır. Şu demek oluyor ki herhangi bir kalite kaybı olmadan sonsuza kadar ölçeklendirilebilen sanat eserleri oluşturabilirsiniz. Logo tasarımı, karmaşık vektör çizimleri oluşturma ve resimli tipografi tasarımı ile oynama için görkemli bir araçtır. Bir tek Photoshop’tan gelirseniz Illustrator ve için kullanabileceğiniz özellikleri bilmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden size destek olmak için buradayız. İşte Adobe illustrator ipuçları;

Bezier İle Uğraşın

Bezier noktaları ve eğrileri, Illustrator’ı kullanmak için ustalaşmanız gereksinim duyulan şeydir. İlk başta kavramak oldukça zor olsa da Bezier denetim noktaları ve eğrileri aklınıza gelebilecek her türlü şekli yaratma özgürlüğü sunar.

Noktaları değiştirebilmek için eğrileri denetim edebilir ve Alt + Shift tuşlarını kalem aracıyla birlikte kullanarak hiçbir süre karmaşık organik şekilleri tanımlamaya başlayabilirsiniz. En iyi tavsiye, iyi mi çalıştıklarını kendiniz deneyim etmek ve keşfetmek.

Bezier Kısayolları

Bir tek Bezier eğrilerini daha doğru bir halde denetlemek için görkemli bir ipucu verirse, oluşturma işlemi sonrası Alt tuşunu kullanmaktır. Bir nokta oluşturduktan sonrasında Alt tuşunu basılı tutun ve bir sonraki noktayı eğriyi değiştirmeden konumlandırabilirsiniz.

Buna ek olarak, Shift tuşunu basılı tutmak bir sonraki noktanızı 45 derecelik açıyla yakalar. Bu tür kısayolları kullanarak Illustrator’da raster görüntülerini kolayca seyredebilirsiniz.

Konturlar ve Yollar

Varsayılan olarak Illustrator, yolunuzu 1pt siyahla vurur. Renk örnekleri panelini kullanarak rengi yada dolguyu değiştirebilirsiniz.

Ana araç panelinin altındaki küçük kontur ve dolgu aracı, nesne seçildiğinde ikisi içinde geçiş yapmanızı sağlar. Konturlar panelini kullanarak konturun uygulanmış olduğu yerin yanı sıra konturun ağırlığını ve türünü de ayarlayabilirsiniz.

Görünüm Paneli

Konturlarınız ve dolgularınız hakkında istediğiniz süre (uyguladığınız efektlerle birlikte) süratli bir genel bakış elde etmek için Görünüm panelini kullanın. Opaklık da dahil olmak suretiyle kontur ve dolgu türünü ve rengini buradan hızla değiştirebilirsiniz. Bir efekt uyguladıysanız, geri dönerek değiştirebilmek için adını süratli bir halde tıklayabilirsiniz. İnanılmaz derecede kullanışlı.

Kolay Fırçalar

Illustrator ve vektör grafiklerinin katı şekiller ve naturel olmayan medya efektleri hakkında bulunduğunu düşünüyorsanız, tekrardan düşünün. Fırçalar panelini ve Illustrator’ın fazlaca çeşitli fırça kitaplıklarını kullanarak, sözgelişi çizgilerinize konturları süratli bir halde uygulayabilirsiniz.

Fırçalar panelinde fırçayı çift tıklattığınızda fırça düzenlenebilir. Bu değişimler çiziminize otomatikman yansıtılır. Tasarladığınız vektör grafiklerini kullanarak sıfırdan fırçalar bile oluşturabilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli