e
sv

Yeni Dell Latitude Rugged Serisi Tanıtıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dell, yeni Latitude Rugged serisi dizüstü bilgisayarını tanıttı. Şirketin açıklaması şu biçimde;

“Müşterilerimizden günümüzün çağdaş uygulamalarını kaldırabilen, nerede olursa olsunlar ilişkide kalmalarını sağlayan, uzun mühlet kesintisiz kullanılabilen ve değişen şiddetli ortamlarda fonksiyonelliğini koruyan bir bilgisayar istediklerini sıkça duyuyoruz. Son dört çeyrektir 3 kat büyüyen Latitude Rugged PC portföyümüz tam da bu isteklere cevap veriyor. Bu büyümeyse büyük ölçüde müşteri gereksinimlerine verdiğimiz cevaptan, kusursuz eserler tasarlamamızdan ve tedarik zinciri liderliğimizin getirilerinden kaynaklanıyor.

Şu ana kadar edindiğimiz deneyimle artık kırsal bir bölgede acil durum daveti almak ya da uzaktaki bir petrol platformunda kritik bir sıkıntıyla ilgilenmek üzere problemli noktalara ve müşterilerimizin deneyimlediği kullanım alanlarına çok daha fazla odaklanıyoruz. AR-GE takımlarımızla birlikte ağır bir formda çalışarak aşağıdaki özellikleri sunan Rugged dizüstü bilgisayar modellerini yine tasarladık:

 • İsteğe bağlı vPro seçeneğiyle 11. Kuşak Intel® Core™ işlemcilerle gelişmiş saha üretkenliği
 • Intel® Wi-Fi 6E ve isteğe bağlı 5G özelliği ile vazife kritik ilişki seçenekleri
 • Sistem çalışırken değiştirilebilen çift pil ve 7/24 saha operasyonları için 20 dakikada %35’e kadar şarj imkanı tanıyan Express Charge Boost (Ekspres Şarj Takviyesi) ile pilde çalışma mühleti neredeyse 25 saate çıkarıldı.

Alanda çalışırken sağlamlık, güvenilirlik ve performans çok kıymetlidir. Fakat bunlar, güvenliği riske atmak kıymetine olamaz. Bu nedenle hem yeni Dell Latitude 5430 Rugged hem de Latitude 7330 Rugged Extreme, üstün güvenlik için TPM 2.0 ControlVault™ gelişmiş kimlik doğrulamasıyla birlikte geliyor. Entegre kriptografik anahtarlar, temaslı ve temassız akıllı kart okuyucu ve dokunmatik parmak izi okuyucu seçenekleri ek aygıt güvenliği sağlıyor.”

Dell Latitude e5430 Rugged

Yüksek performansın yanı sıra dayanıklılık gerektiren bir işiniz varsa Latitude 5430 Rugged tam size nazaran bir seçim olacaktır. Sırf 1,97 kg ile başlayan tartısıyla epeyce güçlü olan bu aygıt, isteğe bağlı başka grafik kartıyla birlikte geliyor. Toz, kir ve suya karşı üst seviye muhafaza için IP-53 derecesine sahip olan aygıt 90 cm’ye kadar düşme testine de tabi tutulmuş.

Dell Latitude 7330 Rugged Extreme

Üst seviye dayanıklılıkla bir adım öne çıkan Latitude 7330 Rugged Extreme, isteğe bağlı 1400 nit direkt güneş ışığında görüntülenebilen ve eldivenli çoklu dokunmatik özellikli ekranla donatılmıştır. 180 cm’ye kadar düşme testine tabi tutulan aygıt, toz, kir ve suya karşı azamî müdafaa sağlayan IP-65 derecesine sahip.

Tüm bunların yanı sıra “Sonraki İş Günü Yerinde Destek” seçeneği dahil olmak üzere kurumsal hizmetler ve dayanak imkanı ile sunuluyor. Her iki aygıt da Dell’in Windows 11 işletim sistemi evvelden yüklü olarak satılan birinci aygıtlarıdır ve her şartta birebir seviyede tecrübe için optimum ve problemsiz bir kullanıcı tecrübesi vadediliyor. Yeni Rugged dizüstü bilgisayarlar, daha yüksek sistem performansı için performansı kullanıma dayalı olarak optimize eden, yapay zeka ve makine tahsilinden (machine learning) faydalanan bir yazılım olan Dell Optimizer ile birlikte gelecek.

Dell Latitude Rugged 5430 ve 7730 dizüstü bilgisayarlar, Windows 11 ile birlikte 9 Aralık 2021 tarihinden itibaren dünya genelinde sipariş edilebilecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli