e
sv

Yeni Garaj projesi Group Transcribe, kapsayıcı konuşma yapay zekasını geliştirirken yazıya dökmenize ve çeviri yapmanıza yardımcı olur

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

Çoklu görevin üretkenliği hakkında sağlıklı tartışmalar var. Bir toplantıda tam olarak hazır bulunurken mükemmel notlar almak mümkün müdür? Şimdi, en son deneyimimizle odaklanma ve üretkenlik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Bir Microsoft Garaj projesi olan Group Transcribe. Bu uygulama, gerçek zamanlı, yüksek kaliteli transkripsiyon ve çeviri sağlamak için çok cihazlı bir yaklaşım kullanır, böylece kullanıcılar yüz yüze toplantılar ve konuşmalar sırasında daha hazır ve üretken olabilir. Group Transcribe, konuşma ve dil yapay zekasını geliştirmenin yeni yollarını bularak Microsoft’taki güçlü bir araştırma geleneğine de katılıyor. Uygulama artık dünya çapında kullanılabilir iOS.

Çok cihazlı transkripsiyon ve çeviri

Uygulamayı kullanmak için, konuşma katılımcıları paylaşılan bir oturum başlatır ve her biri, kimin ne söylediğini gerçek zamanlı olarak gösteren son derece doğru bir dökümü yakalamak için telefonlarının mikrofonunu kullanır. Konuşmanın yüksek kaliteli kaydına güvenerek, kullanıcılar not almayı atlayabilir ve dikkatlerini konuşmanın kendisine odaklayabilir. Transkriptlerin olaydan sonra paylaşılması veya taşınması kolaydır.

Kullanıcılar ayrıca farklı diller arasında konuşmak ve toplantıları daha kapsayıcı hale getirmek için gerçek zamanlı çeviri yazıdan yararlanabilir. Uygulama, 80’den fazla yerel ayarda birkaç dili destekler ve sağır, işitme güçlüğü çeken veya anadili olmayan kişilerin canlı dökümü takip ederek daha eksiksiz katılmalarını sağlar.

Grup Deşifresi ekibi toplu olarak bir düzineden fazla dil ve lehçe konuşur ve ekip üyeleri farklı kültürlerden insanları birbirine bağlama konusunda tutkuludur. “Bu, iletişim için harika bir araç olabilir. Bunun birden çok dilde konuşan insanların önündeki engelleri ortadan kaldırmasını görmeyi çok isterim,” diyor Franklin Munoz Baş Geliştirme Lideri ve projeyi oluşturan baş mühendislerden biri.

Ana Özellikler

Group Transcribe, yüksek kaliteli, gerçek zamanlı transkripsiyon ve çeviri sağlar.

 • Telefonunuzdan bir konuşma başlatın ve başkalarını katılmaya kolayca davet edin*
 • Not almadan veya konuşmaya zorlamadan odaklanın
 • Sohbeti gerçek zamanlı olarak tercih ettiğiniz dilde takip edin
 • Her oturumdan sonra dökümü otomatik olarak kaydedin
 • Ana ekranınızdan önceki transkriptlere göz atın ve görüntüleyin
 • Transkriptleri başkalarıyla kolayca paylaşın
 • 80’den fazla yerel ayardaki dilleri destekler

*Lütfen unutmayın: En yüksek kalitede deneyim için her kullanıcının kendi telefonunu kol mesafesinde kullanması gerekir.

Group Transcribe, en son konuşma ve dil teknolojisiyle desteklenmektedir. yapımdaki yıllar. Proje yüz yüze toplantılar etrafında tasarlanmıştır. Sosyal mesafeli konuşmalar sırasında veya yerel yönergelere göre şahsen bağlanmak güvenli olduğunda daha yakın yerlerde kullanılabilir.

Group Transcribe: Arapça, Bulgarca, Katalanca, Kantonca, Çince (basitleştirilmiş), Çince (geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Estonca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe dahil olmak üzere 80’den fazla yerde konuşulan dilleri destekler , İrlandaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Litvanca, Letonca, Maltaca, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, İspanyolca, Slovakça, Slovence, İsveççe, Tayca, Türkçe ve daha fazlası.

Konuşma ve dil yapay zekasına katkıda bulunun

Son yıllarda, Microsoft birkaç konuşma ve dil AI dönüm noktasına ulaştı yaygın olarak kullanılan bir dizi kıyaslama görevinde insan paritesine ulaşan ilk kişi olmak. Bilişsel Hizmetler ekibi, çeşitli araştırma projelerinde konuşma ve dil modellerinin kalitesini artırmaya devam ediyor. Group Transcribe, Microsoft araştırmacılarının doğruluğu, gecikmeyi ve konuşmacı özniteliğini iyileştirmesine olanak tanır.

“Microsoft, dağıtılmış ve dinamik mikrofon dizileri üzerine yaptığımız araştırmayla konuşma ve dil yapay zeka inovasyonunda öncülük ediyor. Proje DanimarkaBilişsel Hizmetler Teknik Sorumlusu ve CTO’su Xuedong Huang’ı paylaşıyor. “Group Transcribe, insanların dil engeli olmadan iletişim kurmasına yardımcı olmak için özgün, geçici, etkileşimli bir mobil senaryoyu ele almamızı sağlıyor. Bu modelleri kullanım verileriyle geliştirmek, müşterilerimizin en iyi deneyimi yaşamasını sağlayacaktır.”

Kullanıcı gizliliği ve sorumlu yapay zeka ilkeleri, Microsoft’un araştırma ve ürün geliştirme yaklaşımında her şeyden önce gelir. “Bugün, Microsoft Teams, her gün milyarlarca konuşma dakikasını kolaylaştırır, ancak Microsoft, müşterilerimizin gizliliğini sağlamak için her şeyin ötesine geçtiğinden, araştırmamız bu sesin bir dakikasından bile yararlanmıyor.” projenin Baş Program Yöneticisi Pavan Li’yi paylaşıyor. “Herkesin erişebileceği kaliteli yapay zeka ürünleri oluşturabilmemiz için, yapay zeka modellerini son derece alakalı verilerle eğitmemiz gerçekten çok önemli.”

Gündelik müşterilerin erişebileceği yüksek kaliteli bir transkript deneyimi sağlamaktan ve konuşma ve dil modellerini sürekli geliştirmekten ilham alan ekip, birleşik bir çözümle her iki hedefe de ulaşmanın bir yolunu buldu. Pavan sözlerine şöyle devam ediyor: “Kullanıcıların yalnızca daha odaklı ve üretken konuşmalar yaşamalarına yardımcı olmayacak, aynı zamanda veri bağışı için bir fırsat da açacak bir mobil uygulama tasarlama konseptini bulduk. Tüketicilerin bize yardım etmeye ve bu yolculukta bize katılmaya istekli olmasını umuyoruz.”

Group Transcribe, kullanıcılara kaliteli, gerçek zamanlı transkripsiyon ve çeviri ile yardımcı olurken, konuşma verilerine katkıda bulunma seçeneği sağlayarak AI’yı daha doğru ve kapsayıcı hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Ayrıntılı veri kontrolleri aracılığıyla gizliliğe öncelik verilmesi

Microsoft, şeffaflık ve gizlilikle seçim yapmayı taahhüt eder ve konuşma bağışlarını kabul etmek için bir mekanizma tasarlarken, Grup Deşifresi ekibi, kullanıcıların ne paylaştıklarını belirlemelerine olanak tanır. Konuşma gizliliğine odaklanan Kıdemli Program Yöneticisi Masaki Itagaki, “Veri ve gizlilik kontrollerini mümkün olduğunca ayrıntılı hale getirmeye özen gösterdik” diye açıklıyor. “Umarım kullanıcılar, bir konuşmanın hassasiyetini hesaba katmak için bunlardan yararlanır ve bu konuşmaları vaka bazında paylaşmayı bırakırlar.”

Ekip de derledi ayrıntılı bir SSS Group Transcribe projesine ve Group Transcribe’ın verileri nasıl sorumlu bir şekilde topladığı, yönettiği ve kullandığı hakkında soruları olan tüm kullanıcılar için gizlilik hakkında.

Xuedong, “Yapay zekayı sorumlu bir şekilde geliştirmek için şeffaflığın önemine güçlü bir şekilde inanıyoruz” diye ekliyor. “Konuşma verilerine katkıda bulunmayı seçen kullanıcılarımıza şimdiden teşekkür ederiz; gezegendeki herkesi daha fazlasını yapmaya teşvik eden yapay zeka oluşturma arayışımızda önyargıyı azaltmamıza, katılımı artırmamıza ve yeniliği hızlandırmamıza yardımcı olacaksınız.”

Denemek

Grup Çevirisi artık şurada mevcut: iOS Dünya çapında. Kullanıcılar uygulama aracılığıyla geri bildirimlerini ekiple paylaşabilir.

Kaynak Link

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

 1. akıllı teknoloji Akıllı Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
 2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli