e
sv

Yeni Hyundai Casper’ın iç yeri ve özellikleri de ortaya çıktı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Hyundai, yaklaşık iki hafta evvel dış dizaynını gösterdiği mikro-SUV modeli Casper’ın iç yerini da ortaya çıkardı. Yeni Hyundai Casper, şirketin kendi meskeni Güney Kore’deki en küçük crossover modeli olacak. Öteki pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdi aşikâr değil.

Yeni Hyundai Casper yalnızca 3595 mm uzunluğa, 1595 mm genişliğe, 1575 mm yüksekliğe ve 2400 mm aks aralığına sahip. Bu ölçülerle Hyundai’nin B-SUV modellerine kıyasla çok daha kompakt ama buna karşın hayli pratik bir iç yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü paylaşılan görsellerde birinci dikkati çeken ayrıntı tam katlanabilir ön koltuklar oluyor. Bu sayede araç, minik bir kamp aracına dönüştürülebiliyor.

Hyundai Casper özellikleri neler?

Minik SUV’un art koltukları da tıpkı öndekiler üzere tam katlanabiliyor. Bunun yanı sıra art koltukları 39 dereceye kadar geri yatırmak da mümkün. Ayrıyeten art koltuklar 160 mm’ye kadar ileri ve geri kaydırılabiliyor ki bu da pratikliği artıran özelliklerden biri olmuş. Art koltuklar büsbütün öne kaydırıldığında 301 litre bagaj hacmi elde ediliyor. Ayrıyeten tüm koltuklar yatırıldığında 2059 mm uzunluğunda objelerin sığdırılabileceği düz bir alan ortaya çıkıyor.

Hyundai Casper’ın konsolunun biraz eski moda göründüğünü söylemek mümkün. Merkezde tablet ekran halinde 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranına yer verilmiş. Bunun yanı sıra 4.2 inç LCD gösterge ekranı da mevcut. Orta konsolda klima ayarı üzere süreçlerin yapıldığı çokça fizikî düğme bulunuyor. Onun çabucak sağında da USB çıkışları unutulmamış. Ön koltukların ortasında da ince bir kol dayama ve bardaklıklara yer verilmiş.

Aracın multimedya sistemi Hyundai’nin Blue Link teknolojisinin yanı sıra Apple CarPlay ve akıllı telefon yansıtma özelliğine sahip. Ayrıyeten üst paketlerde geri görüş kamerasıyla entegre çalışıyor. Ön sıradaki merkez hava yastığı dahil olmak üzere 7 hava yastığının bulunduğu Casper’da ısıtmalı ve havalandırmalı şoför koltuğu, 6 hoparlörlü ses sistemi, otomatik klima, sunroof, hava filtresi, LED aydınlatma, yapay deri döşeme, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar üzere özellikler mevcut.

Casper’ın orta konsolundaki döner düğme vasıtasıyla kar, kum ve çamur modları ortasında seçim yapılabiliyor. Ayrıyeten aracın en üst versiyonunda sürat sabitleyici, otonom acil durum freni, kör nokta ikaz sistemi, art çapraz trafik çarpışma önleyici sistem, şeritte kalma yardımcısı, şerit takip asistanı, uzun far asistanı ve şoför dikkat uyarısı üzere pek çok şoför asistan teknolojisine yer verilmiş.

Hyundai Casper’da iki farklı motor tercih edilebilecek. 76 beygirlik 1.0 litre atmosferik MPI ünite birinci seçeneği oluştururken, 100 beygirlik 1.0 litre T-GDI turbo ünite de üst sırada yer alacak. Her iki motor da 4 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek. Casper’ın büsbütün elektrikli versiyonunun da yolda olduğu belirtiliyor.

Üstte da belirttiğimiz üzere Hyundai Casper’ın bu yıl Güney Kore’de satışa sunulması bekleniyor. Fiyat bilgisi ve öbür pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı şimdi belirli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli