Yeni iPad mini modeli bu yıl karşımıza çıkabilir

Apple‘ın M2 işlemcisinin 2022 yılının ilk yarısında yeni MacBook Air ile karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bloomberg tarafınca paylaşılan yeni bir tutanağa bakılırsa iPad ailesinin sevilen üyelerinden olan iPad mini, bu yıl karşımıza çıkabilir.

Tasavvur anlamında yeni iPad modelleri ile benzer özelliklere haiz olması beklenen iPad mini, ince çerçevelere haiz olacak. Hatırlatmak gerekirse son olarak 2019 senesinde güncellenen iPad min, tasavvur anlamında büyük değişimler yaşamamıştı.

Gelecek aylarda tanıtılması beklenen yeni iPad mini’nin tasavvur anlamında büyük değişimler yaşayarak çağdaş bir tasarıma haiz olması umut ediliyor. Yeni iPad mini modelinde tıpkı öteki aktüel iPad modellerinde de olduğu benzer biçimde fizyolojik ev tuşu bulunmayacak.

Apple ile alakalı icra ettiği doğru tahminler ile tanınan analist Ming-Chi Kuoi, geçtiğimiz senenin Mayıs ayında yeni iPad mini modelinin 8,5 ila 9 inç büyüklüğünde bir ekrana haiz olabileceğini paylaşmıştı. Hatırlatmak gerekirse şu an için satışta olan iPad mini modelinin monitörü 7,9 inç büyüklüğünde. Yeni iPad mini modelinin ne benzer biçimde teknik özelliklere haiz olacağı ise hemen hemen merak mevzusu.

Bloomberg tarafınca paylaşılan raporda yer edinen bir öteki mühim data ise yeni iMac modelleri ile alakalı oldu. Aktarılan bilgilere bakılırsa Apple, Intel işlemciye haiz olan 27 inçlik iMac modellerinin yerini alması için enerjisini Apple Silicon işlemcilerden alacak ve iMac tasarımına haiz bir iMac modeli üstünde çalışıyor.

Mevzubahis yeni iMac modeli 27 inçten daha büyük bir ekrana da haiz olabilir. En son yeni iMac modelinin M1X ya da M2X işlemcisine haiz olması beklendiğini de ekleyelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli