e
sv

Yeni jenerasyon 2023 Küçük Cooper S’in tasarımı ortaya çıktı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz ay kamuflajlı ipucu görselleri paylaşılan yeni kuşak 2023 Küçük Cooper S‘in tasarımı toplumsal medyada dolaşan fotoğraflarla gözler önüne serildi. Fotoğrafların Çin kaynaklı olduğu belirtiliyor.

3 kapılı kompakt hatchback yeni jenerasyonunda de tanıdık bir yüze sahip. Ön kısımda daha çağdaş LED grafiklere sahip yuvarlak farlar dikkat çekiyor. Panjurun büyük bir kısmı gövdeyle tıpkı renge sahip bir panelle kapatılmış. Farların altına kadar uzanan ön kaput değişmiş, ayrıyeten tampon da daha sade görünecek biçimde elden geçirilmiş.

2023 Küçük Cooper S’in profilinde çok bir değişiklik yok. Sütunlar yeni modeldeki üzere siyah, tavan ise gövdeyle tıpkı renkte tasarlanmış. Kapı kollarının tasarımı değişmiş, ayrıyeten omuz çizgisi de bilhassa art tarafta daha bariz olacak biçimde genişletilmiş. Bu da önden epeyce sakin görünen Küçük hatch’in art tarafta daha kaslı görünmesini sağlamış.

Kompakt modeldeki asıl değişim art tarafta yaşanmış. Stoplar eskiye nazaran çok daha farklı bir biçime sahip. Ayrıyeten stopların üzerinde siyah renkli, örümcek ağına benzeri ayrıntılara yer verilmiş. Model yazısı ise stoplar ortasında uzanan siyah şerit üzerine pozisyonlandırılmış. Buna ek olarak, öndeki panel ve artta egzoz çıkışlarının olmayışından yola çıkarak karşımızdakinin büsbütün elektrikli versiyon olabileceğini söylemek mümkün.

2023 Küçük Cooper S’in iç yerinde hala biraz kamuflaj olsa da asıl kıymetli noktaları görebiliyoruz. Şoförün önünde gösterge paneli olmaması dikkat alımlı. Bunun yerine head-up display göze çarpıyor. Konsolun merkezinde ise epey büyük ve yuvarlak bir multimedya ekranı kullanılmış. Onun altında da klima denetimlerine ilişkin olması mümkün fizikî düğmeler yer alıyor.

2023’te piyasaya sürüleceği onaylanan yeni kuşak Küçük hatch, benzinli/dizel ve elektrikli versiyonlara sahip olacak. Yeni modelin BMW Group bünyesindeki pek çok modelde kullanılan FAAR platformunun kısaltılmış bir versiyonunu kullanması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli