e
sv

Yeni LG LifeStyle TV’ler CES 2022’de Tanıtılacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Klasik ekran dizaynından kaçınarak yeni kullanıcım tecrübeleri sunmak üzere tasarlanan LG Objet TV (model 65Art90) ve LG StanbyME (model 27Art10) modelleri bu çığır açan seriyi öne çıkarıyor. Bu eserler, eşi görülmemiş form faktörleri ve fonksiyonellikleri ile çalışma, öğrenme, cümbüş ve dinlenmenin günlük hayatın bir kesimi olduğu günümüzün çok fonksiyonlu meskenleri için harika tahliller ortaya koyuyor.

LG Objet TV’nin kumaş kaplı kapağı, eserle birlikte verilen ‘LG Uzaktan Kumanda’ya tek bir dokunuşla, kaldırılıp indirilerek kullanıcıların farklı gereksinimlerine ahenk sağlıyor. Azamî görüntüleme tecrübesi sağlamak emeliyle kapak büsbütün açılıp ekran ortaya çıkarılabildiği üzere, seçilmiş hayat usulü fonksiyonlarını görmek için kapak kısmen kapalı bırakılabiliyor.

LG Objet TV’nin 65 inç OLED evo paneli ve gelişmiş işlemcisi, tam görünüm modunda, her tipten içeriği canlı, gerçek renk tabiri ve yüksek kontrastla hayata geçiren bir izleme tecrübesi sunuyor. Bu TV, başarılı manzara kalitesinin yanı sıra, 80W gücünde 4.2 kanallı bir ses sistemine de sahip. TV çizgi görünümüne ayarlandığında ise, tarih ve saati gösterirken, müzik ayarında uygun bir ses çalara dönüşüyor ya da galeri modunda ayarlandığında uzay ve tabiat temalı imajlar koleksiyonu sunuyor.

LG Objet TV’yi şu anda piyasadaki öbür tüm TV’lerden ayıran değiştirilebilir kumaş kılıf, Danimarkalı dokuma yenilikçisi Kvadrat’ın eseri. Mevcut üç renk – Kvadrat Beji, Kvadrat Kızılı, Kvadrat Yeşili – geniş bir renk paletine ve farklı dizaynlara ahenk sağlama yetenekleri nedeniyle ihtimamla seçildi.

Objet TV’nin suramı da kendisi kadar şık ve kolay. İnce lakin sağlam olan TV, tıpkı çağdaş bir galeride sanat yapıtının sergilenmesi üzere, 5 dereceye kadar hafif bir açıyla duvara yerleştirilmek üzere tasarlandı. TV’nin kablolu çerçeve sistemi, kablo set üstü kutusu yahut oyun konsolu üzere harici aygıtları bağlamayı kolaylaştırırken pak, çağdaş çizgilerini koruyor. TV, kullanıcıların ömür alanıyla azamî entegrasyon için duvarla birebir hizada bile kurulabiliyor.

LG’nin yeni Lifestyle TV serisindeki bir öteki yenilik olan LG StanbyME, günümüzün TV izleme alışkanlıkları için ülkü bir arkadaş olma özelliği gösteriyor. Bu cümbüş merkezi, şarj edilmeden üç saatlik görüntülemeye müsaade veriyor. LG StandbyME, kapalı tekerlekleri olan hareketli bir standa takılı yerleşik pili olan kablosuz TV ekranı olarak da tanımlanabiliyor. LG StanbyME, en üst seviyede izleme özgürlüğü için odadan odaya kolay kolay taşınabiliyor. 27 inçlik ekranı sırf sinemalar, TV gösterileri ve görüntü içeriği akışı için değil, tıpkı vakitte kullanıcıların aile ve iş arkadaşlarıyla görüntü konferans yapmak ve çevrimiçi dersleri izlemek için de ülkü boyutta.

Hem yatay hem de dikey taraftayken ekran döndürülebiliyor ve eğilebiliyor. Yükseklik, izleyicinin kullanım senaryosuna nazaran pozisyonu özelleştirmesine imkan tanıyarak, yatakta yatarken, mutfakta yemek pişirirken yahut oturma odasındaki kanepede uzanırken optimum konfor sağlayacak formda ayarlanabiliyor. En yeni Android ve iOS akıllı telefonlar ve NFC ile problemsiz çalışan ‘Mobil Ekran Yansıtma’ sayesinde LG StanbyME’ye içerik akışı çok kolay hale geliyor. Çıkarılabilir yuva, imajlı aramalar, çevrimiçi dersler ve akışlı içerik için süratli ve inançlı bir tahlil oluşturmak için izleyicinin telefonunu LG StanbyME’nin üzerine yerleştirmesine imkan tanıyor. Kullanıcılar ayrıyeten kablolu (USB, HDMI) yahut kablosuz irtibat yoluyla dizüstü bilgisayarlarını yahut PC’lerini StanbyME’ye bağlayabiliyor.

Uzaktan, dokunma ve hareket tanıma üzere sezgisel denetim seçenekleri, LG StanbyME’ye daha da fazla kullanılabilirlik sağlıyor. Bu eser için özel olarak tasarlanmış kullanıcı arayüzü, izleyicinin ferdî izleme tecrübesine nazaran uyarlanmasıyla rastgele bir TV kullanıcı arayüzünden farklılaşıyor. LG StanbyME de, tıpkı Objet TV üzere çok çeşitli dekorları tamamlayan sade, çağdaş bir dizayna sahip. Dokusal bir kumaşla kaplanmış ve özel Pure Bej rengiyle kaplanmış bir art kapağı bulunan TV, her alana sıcak ve doğal bir his veriyor.

LG StanbyME, TV olarak kullanılmadığında hoş sanat yapıtları, fotoğraflar yahut saatli bir takvim görüntüleyerek ortamın ayarlanmasına yardımcı oluyor.

4 Ocak 2022 tarihinde Türkiye saatiyle 19:00’da www.LG.com/CES2022 adresini ziyaret ederek LG’nin bu Lifestyle TV’lerini CES 2022’de birinci görenlerden biri olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli