e
sv

Yeni Renault Express Van ve Express Combi Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Renault’nun ticari araç ailesinin yeni üyeleri Express Van ve Express Combi Türkiye’de. Yeni Express Van 159.900 TL’den, Express Combi ise 182.900 TL’den başlayan lansman fiyatlarıyla 27 Eylül’den itibaren satışa sunuluyor.

Yeni Express Combi ve Express Van özellikleriyle neler sunuyor?

Yeni Express Combi ve Express Van, boyutlarıyla öne çıkıyor. Son derece geniş kapı eşikleri ile araç içine erişim kolaylaşıyor. 71,6 cm’lik yan kapı açıklığı sunan modellerden Express Van, segmentinde bu alanda başkan pozisyonda bulunuyor. Yeni Express Combi ise 800 litre bagaj hacmiyle fonksiyonelliğini destekliyor. Kelam konusu hacim 3 bin litreye kadar çıkabiliyor. 1.189 mm asgarî bagaj yeri uzunluğu (arka koltuk sırtlığına kadar) sınıfında argümanlı pahalar olarak öne çıkıyor.

Yeni Express Combi, toplamda 4 tam uzunluk koltuk ile tüm yolcuları için geniş bir alan ve konfor sunuyor. Art koltuklar tek kesim halinde büsbütün katlanarak ek kargo alanı sağlıyor. Yeni Express Combi, yeni iç dizaynıyla ailelere de uygun tahliller sunuyor ve iki art koltuğun her birinde de ISOFIX temas noktası bulunuyor. Tıpkı anda iki çocuk oto koltuğu bağlanabiliyor.

4,39 m uzunluğundaki Yeni Express Van, 1,91 m yükleme uzunluğuyla gelişmiş bir fonksiyonellik sunuyor. Dizel motor 650 kg’a kadar yük taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 48 litre depolama alanı ve 3,3 m³ kargo hacmiyle gereksinimlere yanıt veriyor. 1,91 metre ile sınıfının en güzel araç uzunluğu ile yükleme uzunluğu kıymetini sunan yeni Express Van, inançlı ve kolay yükleme için yerde altı, yanlarda dört adet kanca ve yükleme kısmı aydınlatması ile donatılıyor. 3 düğmeli sustalı anahtar uzaktan kapı açma ve kilitleme imkânı sunarken, aracın kargo alanının kilidinin ön kabinden bağımsız olarak açılmasını da sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan kauçuk yer kaplaması ile fonksiyonellik daha da artıyor.

Yeni Express Combi ve Express Van modelleri genel gövde yapısıyla Dacia Dokker’ın halefi üzere görünüyor. Modeller dikey tamponu, yüksek pozisyonlu ön ızgarası, kıvrımlı motor kapağı ve akıcı çizgileriyle güçlü ve dinamik bir görünüm sergiliyor. C formundaki LED farlarıyla, Renault marka kimliğine sadık bir görünüm sunuyor. Yalın tasarım krom süslemeler, kaliteli bir işçilikle tamamlanıyor. 

Ön kapılar ve sürgülü yan kapı ile kavisli sınırlar akıcı bir yan görünüm sağlıyor. Dikdörtgen dizaynlı geniş kapı eşiği iç yer erişimini kolaylaştırıyor. Sağlam yatay kapı kolları, yüzeyle problemsiz bir formda bütünleşiyor. Kapı eşik koruyucuları üzere aksesuarlar fonksiyonelliği desteklerken, 15 inçlik jantlar görünümü tamamlıyor. Yan aynalar geniş bir görüş açısı sağlıyor. Motor kapağı aerodinamik dizaynıyla yakıt verimliliğini destekliyor. 

Yeni Express Combi ve Express Van yalın bir dizayna sahip. Yüksek motor kapağı; ön cam sileceklerini, su fıskiyelerini ve menteşeleri gizliyor. Ön çeki demiri sis lambası kapağının içine gizlenirken, ek güvenlik ve hırsızlık müdafaası için kapıların kilit girişleri de kaldırıldı. Renault Ticari ailesinin yeni üyeleri Demir Mavi, Duman Gri, Siyah, Beyaz ve Arsenik Gri renkleriyle sunuluyor. 

Yeni Express Combi ve Express Van güçlendirilmiş bel ve omuz takviyesine sahip koltuklar ve çağdaş koltuk başlıklarıyla konforlu bir iç yer sunuyor. Şoför koltuk yüksekliği (+/- 40 mm) ve ileri-geri (+/- 110 mm) dışında emniyet kemeri yüksekliğini ve direksiyon yüksekliğini ayarlayarak ülkü oturma konumunu belirleyebiliyor. Yeni Express Van, sağlam ve kolay kolay temizlenebilen materyalle donatıldığı da verilen bilgiler ortasında.

Teknolojiler

Yeni Express Combi ve Express Van’daki bilgi-eğlence ekipmanları üç basamaktan oluşuyor: Standart R&Go radyonun yanı sıra opsiyonel olarak navigasyonlu ya da navigasyonsuz alınabilen Renault EASY LINK multimedya sistemi 8 inç dokunmatik ekran ve Apple CarPlay ile geliyor. Ayrıyeten akıllı telefon için 15 W gücündeki kablosuz şarj, üç adede kadar USB soketi ve Express Combi’de biri ön koltukların ortasında art yolcuların da çarçabuk kullanabileceği uzaklıkta olmak üzere üç adet 12V şarj soketi bulunuyor.

Dört hoparlör ile 8 inçlik renkli dokunmatik ekranlı Renault EASY LINK bilgi-eğlence sistemi, ses tanıma uyumlu kablolu Apple CarPlay sunuyor. 2 ya da 3 boyutlu navigasyon seçeneği, kavşak pozisyonlandırma ve gibisi özelliklerle yönlendirmeyi kolaylaştırıyor. GPS sinyali olmasa bile yönlendirmeye yardımcı olmak için dahili bir jiroskop kullanıyor. 

R&Go radyo, akıllı telefonunuz aracılığıyla sezgisel ve kullanıcı dostu bir formda araç ve radyo özelliklerine erişim sağlamak için Bluetooth ve R&Go uygulamasından yararlanıyor.

Sürüş takviye sistemleri

Yeni Express Combi ve Express Van, sürüş güvenliğini kıymetli ölçüde artıran yeni sürüş takviye sistemleriyle donatılıyor. 

Yeni Express Combi; şoför, ön yolcu, iki yan ve iki perde hava yastığı olmak üzere toplam altı adet hava yastığı ile gelişmiş güvenlik düzeyi sunulurken ESC özelliği ile geliyor.

Yeni Express Van hareket güvenliği için Geniş Açılı Aynayla donatılıyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen bu ayna, yolcu tarafındaki güneşlik üzerinde bulunuyor. Bu ayna şoföre sağ kör noktada neler olup bittiğini net bir formda gösteriyor ve bilhassa kavşaklarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Görüş açısı 30 dereceye yükseltilebiliyor.

Yeni Express Combi ve Express Van’da ayrıyeten Yokuş Kalkış Dayanak Sistemi, Sürat Ayar ve Sınırlayıcı, Kör Nokta İkaz Sistemi, Art Park Asistanı ve Combi versiyonlarda Geri Görüş Kamerası üzere özellikler de bulunuyor.

Motor

Yeni Express Combi ve Express Van, 1.5 dCi 95 bg dizel motorla satışa sunuluyor. Yeni Express, 95 bg dizel motorla 6 vitesli şanzıman sunarken, konsoldan aktifleştirilen Eco-Mode sistemi, ek yüzde 12 yakıt tasarrufu sağlıyor. “Vites Değiştirme Göstergesi”, vites değiştirmek için en âlâ vaktin ne vakit olduğunu şoföre bildiriyor ve böylelikle yakıtta ekstra yüzde 5 tasarruf sağlanabiliyor.

Yeni Express Combi ve Express Van fiyat listesi 2021

ModelVersiyonFiyatLansman fiyatı
Yeni Express VanJoy 1.5 dCi 95 bg169.900 TL159.900 TL
Yeni Express CombiJoy 1.5 dCi 95 bg194.900 TL182.900 TL
Yeni Express CombiTouch 1.5 dCi 95 bg199.900 TL187.900 TL
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli