e
sv

Yeni Volkswagen Amarok’un iç yerinden birinci görsel geldi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yeni Ford Ranger’ın tanıtılmasının akabinde gözler kardeş modeli yeni Volkswagen Amarok‘a çevrildi. Alman üretici de bu kapsamda yeni Amarok’un iç ve dış dizaynına ait yeni görseller paylaşarak heyecanın dozunu artırdı.

Yeni Volkswagen Amarok, iki marka ortasındaki iş birliği kapsamında Ford Ranger’ı temel alacak. Asıl amaç maliyeti düşürmek olduğundan, gerek altyapı gerekse gövde panellerinde ortak kesim kullanımı kelam konusu olacak. O denli ki paylaşılan görselde yan ayna kapaklarının ve kapıların iki modelde birebir olduğunu görebiliyoruz.

Buna rağmen Alman marka, yeni Amarok’un tasarım olarak ‘Volkswagen DNA’sını’ yansıtacağının altını çiziyor. Sonuç olarak ön kaput, farlar ve ön panjur üzere ayrıntılar yeni Amarok’un farkını ortaya koyacak. Ayrıyeten başka yeni Volkswagen modellerinde olduğu üzere panjurda bir LED şerit bulunacak üzere görünüyor.

Geniş çamurluklar, siyah plastik ayrıntılar ve tavandaki LED ışıklar da yeni Amarok’un offroad karakterine vurgu yapıyor. Aracın art kısmını şimdi göremedik. Lakin bu kısımda stoplardaki grafiklerin değiştirilmesi dışında pek bir fark beklemiyoruz.

Yeni paylaşım sayesinde yeni Volkswagen Amarok’un iç yerini birinci sefer görüyoruz. Konsol yerleşimi Ranger’dakiyle birebir. Merkezde dikey pozisyonlandırılmış büyük bir dokunmatik multimedya ekranı bulunuyor. Bu ekranın alt tarafındaki fizikî düğmeler ise Amarok’ta daha farklı. Ayrıyeten orta konsoldaki yerleşim ve düğmelerde de çeşitli farklılıklar kelam konusu.

Amarok’un üretildiği fabrika artık elektrikli araçlara ayrıldı. Bu nedenle yeni kuşak Amarok, Güney Afrika ve Arjantin’de üretilecek ve 2022’nin sonlarına yanlışsız Avrupa’da satışa sunulacak. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli