e
sv

YouTube web uygulaması için beklenen özelliği nihayet sundu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

YouTube taşınabilir versiyonundan görüntü indirebilirken web uygulamasında ne yazık ki indirme süreci yapılamıyordu. Web üzerinden görüntü indirmek için üçüncü taraf uygulamalar kullanmak zorunda kalan kullanıcılar artık bu sıkıntıdan kurtulacak. YouTube nihayet beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor.

Özellik şu anda test basamağında ve yalnızca premium kullanıcılara özel. Lakin özellik testlerin yolunda gitmesi durumunda daha geniş bir sürümle sunulacaktır.

YouTube web uygulaması üzerinden indirme özelliği geldi

YouTube’dan görüntü indirmek en çok internetinizin olmayacağı vakitlere yarıyor. İndirilen görüntüler internetiniz olmasa dahi sonradan izlenebiliyor. Lakin bu özellikten yararlanmak için Premium üye olma koşulunuz var. youtube.com/new adresine giderek özelliğin size gelip gelmediğini denetim edebilirsiniz. Açılan sayfada “Tarayıcınızdan Görüntü İndirin” halinde bir buton göreceksiniz. Akabinde “Dene” yazan butona tıklayarak özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Premium üyeyseniz ve özellik size geldiyse artık yapmanız gereken tek şey görüntü açıp, görüntünün sağ alt kısmında görülen “İndir” butonuna tıklamak olacak. Artık izlemek istediğiniz görüntüler inmiş ve daha sonra internetsiz kalsanız dahi izlenebilir olacaklar. Bu özellik YouTube için biraz geç kaldı diyebiliriz. Benzeri formda Netflix’de de web üzerinden indirme seçeneği yok. Kullanıcılar görüntüleri fakat taşınabilir aygıtlarında indirip izlemek zorunda kalıyor. YouTube’un atağının akabinde tahminen Netflix de bu uygulamaya geçiş yapar. Bekleyip göreceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli