e
sv

YouTube’da nasıl para kazanılır-Nasıl Yapılır?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Çevrimiçi olmayı, YouTube görüntülerini çekmeyi, düzenlemeyi seviyorsanız ve kâfi sabrınız varsa, YouTube kanalınızdan para kazanabilirsiniz.!

YouTube‘da içerik oluşturucu olmak, birçok kişi tarafından yıllar evvel keşfedilmiş olsa da bu kolay bir iş değildir. Aslında, çevrimiçi para kazanmak çok ta kolay olmayabilir. Yalnızca bir kameraya ve yüksek süratli bir internet kontağına sahip olmak YouTube’da para kazanmak için kâfi değildir.

İçeriğinizin YouTube‘da düzgün bir performans gösterip göstermeyeceğini bilmenizin bir yolu yoktur. Lakin, azimli ve kâfi sabrı olanlar için, tertipli içeriğe sahip bir kanala sahip olmak YouTube’da para kazanmanıza yardımcı olabilir.

YouTube’da Para Kazanma Yollarından Kimileri Şunlardır!

YouTube İş Ortağı Programı!

YouTube görüntülerinizin platformda para kazanmasını istiyorsanız YouTube İş Ortağı Programı‘na başvurmanız gerekiyor. Fakat, başvuran tüm kullanıcılar kabul edilmeyebiliyor. Kabul edilmeleri için belli ihtiyaçları yerine getirmeleri gerekiyor. Örneğin, programın kullanılabilir olduğu geçerli bir bölgede yaşıyor olmanız, bağlı bir AdSense hesabınızın olması ve kanalınıza karşı faal topluluk kuralları ihtarı olmaması gerekiyor.

Ayrıyeten, YouTube İş Ortağı Programı‘na katılmak için müracaatta bulunurken, son 12 ayda 1.000‘den fazla aboneye ve 4.000‘den fazla geçerli genel izlenme saatine sahip olmanız gerekiyor.

YouTube Premium Geliri!

YouTube İş Ortağı Programı’nda görüntülerinizde kâfi görüntülemeye sahip olduğunuzu varsayarsak size düzgün ölçüde gelir sağlayabilirken, içerik oluşturucular görüntülerini YouTube Premium‘da da kullanılabilir hale getirebilir. Bu, YouTube’un Premium sürümüne abone olan kullanıcıların içeriğinize reklamsız erişmesini sağlar ve kaç görüntüleme aldığınıza bağlı olarak üyelik fiyatlarının küçük bir kısmını kazanabilirsiniz.

Kanal Üyelikleri!

Eser rafı özelliği sayesinde içerik oluşturucular, üyelerin platformdaki rozetlere, emojilere ve öbür eserlere sırf erişmesine müsaade veren bir ödeme duvarının ardına kimi içerikleri kilitleyebilir. Bu üyelikler sadece topluluk sekmeniz varsa, 1.000‘den fazla aboneniz varsa, YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçasıysanız ve kanalınız Çocuklar İçin Yapılmış olarak işaretlenmemişse yahut benzeri uygun olmayan görüntülere sahip değilse etkinleştirilebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli