e
sv

Zoom, Türkçe Dil Takviyesine Kavuştu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zoom Görüntü Communications, 30 Kasım tarihinden itibaren Türkçe lisan desteği sunmaya başladığını duyurdu.

Görüntü bağlantı alanında her türlü kullanıcı muhtaçlığına yönelik yenilikçi tahlilleri ile dikkat çeken Zoom, platformunu sunduğu yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Zoom, son olarak eklediği Türkçe lisan takviyesi ile Türk kullanıcılar için platform tecrübesini geliştirme konusunda kıymetli bir adım atmış oldu. Türkçe; Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Vietnamca ile platformun desteklediği 13’üncü lisan oldu. Bununla birlikte Zoom, Türkçe lisan dayanağını yardım merkezi ve web sitesine de ekledi.

Zoom Görüntü Communications EMEA Kıdemli Müdürü Emrah Aydın, “Türkiye’deki kullanıcıların uzun zamandır Zoom’a gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Bilhassa pandemi tesiri ile hem ferdî hem de kurumsal tarafta Türk kullanıcılarımızın sayısı önemli bir biçimde arttı. Bu periyotta Türkiye, kullanıcı bazında dünyada en süratli büyüyen 5 ülkeden biri oldu. Zoom’a ve sunduğumuz yeni özelliklere Türk kullanıcıların 2021 yılında da hem ferdi hem de kurumsal alanda ilgisi artarak devam ediyor. Platformumuza eklediğimiz Türkçe lisan dayanağının, Türk kullanıcıların Zoom tecrübesini daha konforlu hale getireceğini düşünüyoruz” dedi.

Zoom, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Zoomtopia 2021 etkinliğinde günümüzün dinamik çalışma ortamları için planladığı, etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyecek değerli yenilikleri duyurmuştu. Bu yılki aktiflikte üzerinde durulan bahislerden biri de lisan temelli olan irtibat boşluklarını ortadan kaldırmanın getireceği fırsatlar idi. Türkçe lisan dayanağı bu bağlamda Zoom’un küresel kullanıcı topluluğu için daha da erişilebilir bir hale gelmesine katkı sağlayacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli