e
sv

Zoom’dan İrtibatta Yenilikler: Zoomtopia 2021 Aktifliği

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Zoom Görüntü Communications, Inc., bugün online olarak gerçekleştirilen Zoomtopia 2021 etkinliğinde, günümüzün dinamik çalışma ortamları için planladığı, etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyecek değerli yenilikleri duyurdu.

Zoom, pozisyondan bağımsız bir formda ilişki kurma, fikir paylaşma ve birlikte daha fazlasını yapabilme konusunda çalışma biçimimizi geliştirerek iş ve ferdî irtibatın gidişatına taraf veriyor. Şirket bu bağlamda, çağdaş iş gücünü kontaklı iş akışlarıyla güçlendirmek ve çalışma hayatına entegre etmek için yeni eserler, özellikler ve iştirakler geliştiriyor.

Futurum Research Baş Analisti Daniel Newman, “Zoom’un her yıl gerçekleşen Zoomtopia konferansında inovasyon ön planda olmaya devam ediyor. Platformun Zoom Görüntü Contact Center ve Zoom Whiteboard üzere yeni tahlilleri, Zoom’un işimizin ve günlük hayatımızın farklı istikametleri üzerindeki tesirini genişletmeye devam ederken, müşterilerin büsbütün kendi platformunda iş geliştirmesine ve büyütmesine imkan sağlaması beni ziyadesiyle etkiliyor” dedi.

Zoom Kurucusu ve CEO’su Eric S. Yuan, “Son on yıldır görüntü bağlantı platformu olarak elde ettiğimiz başarılardan onur duyuyoruz, fakat şirket tarihinde son 18 aydan daha dinamik bir devir hiçbir vakit olmadı. Yalnızca geçtiğimiz yıl platformumuzu yüzlerce yeni özellik, geliştirme ve yetenek ile güçlendirdik. Üzerinde çalıştığımız heyecan verici pek çok yenilik var. Sanal bir beyaz tahta üzerinde beyin fırtınası yapmaktan iş arkadaşlarınızla birebir fizikî dünyadakine benzeri formda bir ortaya gelme tecrübesine ve yapay zekâ tarafından desteklenen canlı deşifre ve çeviri hizmetlerine kadar yakın geçmişte ‘fütüristik’ olarak kabul edilen teknolojiler eşiğinde çalışma hayatını tekrar şekillendirmeye hazırlanıyoruz” dedi.

Zoom’un görüntü irtibatının günlük hayattaki rolü üzerine yaptığı son araştırma, insanların bu teknolojiyi gelecekte nasıl kullanmayı düşündükleri konusundaki tercihlerini ortaya koyuyor. Bu global çalışmaya katılanların birden fazla, kutlamalar ve etkinlikler de dahil olmak üzere gelecekte her şeyin sanal bir modülü olacağı konusunda hemfikir.

 • Zoom Events Conference: Zoom’un bu sonbaharda Zoom Events’te kullanıma sunmayı planladığı; anketler, kayıtlar, tahliller ve daha fazlasını kapsayan yeni bir aktiflik tipi olan Zoom Events Conference, konut sahiplerine ve iştirakçilere ilgi cazip ve ilişkili bir sanal aktiflik tecrübesi sağlama yeteneği ile özelleştirilebilir bir tecrübe sunacak.

Zoom, müşterilerini işlerini büyütmeleri için yeni fırsatlar yaratmak üzere tasarlanmış yenilikçi teknoloji tahlilleriyle donatmak için çalışıyor. Zoom platformunda yapkın vakitte hayata geçecek değerli yenilikler şöyle:

 • Zoom Görüntü Engagement Center (VEC): Zoom VEC ile uzmanlarınızı müşterilerinizle görüntü üzerinde bir ortaya getirerek itimat odaklı etkileşimler geliştirebilecekleri ilgi cazibeli tecrübeler oluşturabilirsiniz. Bu yeni özellik ile ve yapılandırılmış ve kapsamlı bir sanal ortamda işinize ilişkin uzmanlıkları müşterilerinizle paylaşmak mümkün. Bölüme özel yenilikçi bir tahlil olan Zoom VEC, müşterilerin Zoom’dan beklediği bulut öncelikli ölçeklenebilirliği ve sağlam görüntü mimarisini sunuyor.
 • Zoom Whiteboard: Günümüzün hibrit ya da uzaktan bir ortada çalışan iş gücü, verimli ve üretken olmak için iş birliği araçlarına güveniyor. Zoom’un Zoom Whiteboard eseri ile emeli birlikte daha akıllı çalışmak için yeni bir standart belirlemek. Zoom Whiteboard’un fizikî tecrübeye benzeri biçimde etkileşim kurma, meselesiz, gerçek vakitli ve asenkron iş birliğine imkan tanıyan özellikleri ile görsel olarak daha ilgi alımlı ve verimli toplantı tecrübeleri yaratma yeteneği ile işletmeler adeta dijital bir tuval üzerinde çalışıyor üzere hareket edecekler.
 • Zoom & Oculus Team Up: Zoom, kendi platformunda fizikî ve sanal dünyayı bir ortaya getirmek için Horizon Workrooms ile çalışıyor. Hedef, gelecek yılın birinci periyotlarında kullanıcıların sanal çalışma odaları üzerinden Zoom Whiteboard ve Zoom Meetings’e erişebilmesini sağlamak. Bu iş birliğiyle, bir Zoom toplantısındayken, hangi aygıttan giriş yaptığınız fark etmeksizin Zoom Whiteboard’a dahil olabileceksiniz.
 • Canlı çeviri ve deşifre: Zoom toplantıları, gerçek vakitli ve otomatik çeviri hizmetinin yanı sıra canlı deşifre yeteneği ile daha kapsayıcı hale geliyor. Ayrıyeten platformum çeviri yeteneği gelecek yıl birden fazla lisan takviyesi ile daha da gelişecek. Kullanıcılarını sonlar ve kıtalar ötesinden birbirine bağlayan Zoom’un bu yeni canlı deşifre ve çeviri özellikleri, lisan temelli olan irtibat boşluklarını ortadan kaldırarak sonsuz fırsatlar yaratacak.
 • Zoom Rooms Akıllı Galeri: Zoom, çağdaş iş gücünü etkinleştirmeye kendini adamış bir şirket olarak, daha kapsayıcı bir hibrit, uzaktan ve ortak çalışma tecrübesini teşvik etmek için, ofis içi ya da uzak iştirakçiler ortasında daha güzel yüz yüze bağlantı sunmayı sağlayacak, Zoom Rooms Smart Gallery’nin farklı kullanım biçimlerini hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Hot Desking: Zoom’un bu yıl içinde kullanıma sunulması öngörülen Hot Desking tahlili, çalışanların etkileşimli bir harita kullanarak ofislerinde masa ve alan ayırabilmeleri ve ferdî Zoom tecrübelerini rastgele bir Zoom Rooms yahut Zoom Phone aygıtına taşıyabilmeleri için kolay kimlik doğrulamaya imkan tanıyacak.
 • Platform güvenliği: Güvenlik ve saklılık, Zoom platformunun temel taşlarını oluşturuyor. Şirket, müşterilerin kendi şifreleme anahtarlarını tedarik etmelerini ve yönetmelerini sağlamak için bu yıl içinde öncelikle bir beta sürüm ile bir Kendi Anahtarını Getir (BYOK) özelliğini kullanıma sunacak. Ayrıyeten Zoom, Uçtan uca şifrelemeyi (E2EE) Zoom Phone’a taşımayı planlıyor. Bu sayede kullanıcıların önümüzdeki yıl Zoom üzerinden gerçekleştirecekleri teğe bir telefon görüşmeleri de E2EE ile şifrelenecek.

Gerçek ve dijital ortamlardaki etkileşim kurma yollarının sanal versiyonlarını sunan Zoom, toplantılar, Sohbet, Webinar ve Telefon üzere birlikte çalışan ve ortalarında gezinme özelliği olan araçlara sahip tek bir bütünleşik bağlantı tahlilidir.

 • Zoom Apps: Zoom Apps toplantı iş akışlarını optimize etmek için sunulan bir tahlildir. Zoom bu yılın ilerleyen günlerinde Zoom Apps for Webinars, Zoom Apps for Mobile ve çok daha kapsamlı tecrübeler sunacak yeni uygulamaları Zoom Apps çatısı altında sunmayı planlıyor.
 • Zoom Chat Huddle View, sanal olarak çalışırken gruplara ilişkide olma hissi vermek için potansiyel olarak görsel bir kanal tertibi sağlayacak bir özellik. Bu sayede, kanal üyeleri kendi seçtikleri eşsiz bir sanal art plan seçebilecek, sohbet edebilecek, kanalda kimlerin olduğunu kolay kolay görebilecek ve meşgul yahut müsait olup olmadıklarını süratli bir halde belirleyerek grupları bir ortaya getirebilecek.
 • Zoom Phone Görüntü Voicemails, iş arkadaşlarınıza gönderdiğiniz standart sesli postalara nazaran manzaralı bildiri bırakma özelliğiyle daha alımlı bir alternatif olarak Zoom tarafından sunulan bir öbür yenilik olarak dikkat çekiyor.
 • Zoom Continuous Collaboration, Zoom platformu ve üçüncü taraflar ortasında daha sıkı entegrasyonlarla araçlar ortasında iş birliği yapmayı kolaylaştırmayı amaçlayan bir özellik. Planlanan bu geliştirmelerle kullanıcılar Zoom platformundan ayrılmadan, dokümanlar üzerinde kolay müracaat ve iş birliği için Zoom Meetings’ten Zoom Chat’e evrak, kayıt ve sohbet paylaşma ve evrak paylaşım tahlilleriyle entegrasyon imkanından yararlanabilecek.
 • Zoom Widget, kullanıcıların toplantıda kimlerin olduğunu görmelerine ve geç kalıyorlarsa Zoom Chat’i kullanarak toplantı sahibini bilgilendirmelerine imkan tanıyan, pratik bir tahlil olarak sunulan bir öbür yeni özellik. Zoom Widget, toplantılardaki bireylerin vakti ve beklentileri yönetmelerine ve grup arkadaşlarını haberdar etmelerine yardımcı oluyor.

Zoom planladığı bu yeniliklerle iş akışlarını birbirine bağlayarak ve düzenleyerek süreçleri kolaylaştırırken daha verimli, iş birliğine dayalı ve ilgi alımlı bir kullanıcı tecrübesi oluşturmayı hedefliyor.

 • Zoom’un toplumsal tesir alanındaki inisiyatifi Zoom Cares, COVID-19 ve sistemik ırkçılıktan orantısız halde etkilenen yerli, LGBTQ ve beyaz olmayan gençlerin ruh sıhhatini destekleyen sekiz kâr emeli gütmeyen global kuruluştan oluşan bir tertibe 2 milyon dolarlık yeni fon sağladığını duyurdu. Şirket ayrıyeten kâr emeli gütmeyen kuruluşların seçimine ve bağışların nasıl dağıtılacağına karar vermek için ise yedi uzmandan oluşan global bir grup kurdu.
 • Zoom, COVID-19 ile gayrette büyük efor sarf eden seçkin müşterilerini Zoom Delivering Hope Awards etkinliğinde ödüllendirecek. Zoom tarafından mükafatla onurlandırılacak bu kurumlar, devasa ağlarını, kaynaklarını ve uzmanlıkların kullanarak koronavirüse karşı global kolektif gayret sağlayarak büyük bir tesir yarattılar.
 • Şirket, Zoomtopia’da her yıl Zoomtopia Innovation Awards ile müşterilerinin Zoom’u kullanmanın yaratıcı ve eşsiz yollarını ortaya koyuyor. Müsabaka, Zoom tahlillerini kullanırken en çok yenilik, ilham ve yaratıcılığı bünyesinde barındıran Zoom müşterilerini seçiyor.

Zoom Events Conference tarafından desteklenen Zoomtopia Konferansları, aktiflik kapsamında gerçekleşen 75’in üzerinde eğitim oturumunda sahne alan 100’ün üzerinde konuşmacı, iş dünyası önderi ve ünlü isimleri izleme, bu isimlerle ilişki kurup iş birlikleri geliştirme ve yeni şeyler öğrenme fırsatı sunuyor. Aktifliğe kaydolmak ve katılmak için Zoomtopia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli